Zawodnicy Szansy i Rywala z Ostrowca na Mityngu Lekkoatletycznym w Sandomierzu. Wrócili z medalami [ZDJĘCIA]

Anna Śledzińska
Zawodnicy olimpiad specjalnych z dwóch ostrowieckich klubów- Szansa i Rywal, wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Sandomierzu.

Zawodnicy startowali w konkurencjach technicznych takich jak skok w dal, skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą czy rzut piłeczką tenisową. Nie zabrakło biegów po bieżni atletycznej, bo biegając po tartanie można w poczuć się jak zawodowy biegacz, jakimi przecież są zawodnicy Olimpiad Specjalnych. Tym razem ze względu na wielkość imprezy (150 zawodników) nie odbywały się preeliminacje, więc grupy sprawnościowe były utworzone z rezultatów podanych w zgłoszeniu.

Klub Olimpiad Specjalnych Szansa wystawił silną, 14-osobową ekipę zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy zdobyli łącznie 9 złotych medali, 7 srebrnych, 4 brązowe, sześć czwartych miejsc i jedno piąte, jedną plakietkę za udział, a także złoto w męskiej sztafecie 4x100 metrów i brąz w żeńskiej sztafecie 4x100 metrów.

Piotr Datka zdobył złoty medal w skoku w dal z miejsca i IV miejsce w rzucie piłeczką tenisową. Małgorzata Górczyńska zajęła III miejsce w skoku w dal z miejsca oraz w rzucie piłeczką tenisową. Łukasz Sikorski zdobył srebrny medal za rzut piłeczką tenisową i zajął IV miejsce w biegu na 25 metrów. Łukasz Zuber zajął III miejsce w biegu na 25 metrów. Łukasz Pasternak zajął V miejsce w biegu na 25 metrów, a czwarte w biegu na 50 metrów. Katarzyna Wójcicka zdobyła złoty medal w biegu na 200 metrów oraz srebrny w biegu na 100 metrów. Anna Masłoń zajęła I miejsce w biegu na 100 metrów i IV w biegu na 200 metrów. Maciej Skrobisz zajął IV miejsce w pchnięciu kulą oraz w biegu na 400 metrów. Paulina Żelazowska ma dwa złote medale – za bieg na 50 oraz na 100 metrów. Krzysztof Stan podobnie – za bieg na 400 i 800 metrów. Milena Szwagierczak przywiozła medal złoty za bieg na 100 metrów i srebrny za bieg na 200 metrów. Paweł Menducki zajął dwa drugie miejsca – w skoku w dal oraz w biegu na 200 metrów. Paweł Dunal zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów i brązowy w pchnięciu kulą. Marcin Dunal zajął I miejsce w biegu na 200 metrów i drugie w biegu na 100 metrów. Sztafeta męska 4x100 metrów zdobyła medal złoty, zaś sztafeta żeńska medal brązowy. Trenerami, którzy przygotowywali zawodników Szansy byli Tomasz Przybysławski, Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.

Swoimi sukcesami cieszą się także zawodnicy Rywala. Paulina Spętkowska zajęła trzecie miejsce w rzucie piłeczką. Marcin Spyra, debiutujący w konkurencji pchnięcia kulą, zdobył srebrny medal. Joanna Mazurowska zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów. W tej samej konkurencji Natalia Czuba zajęła trzecie, a Krzysztof Swat czwarte miejsce.
W biegu na 200 metrów w swoich kategoriach Joanna Mazurowska była druga, Natalia Czuba trzecie, Krzysztof Swat drugi, Kamil Szczepański czwarty, a Marcin Spyra piąty. Kamil Podsiadło zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów oraz piąte na 400 metrów. Sztafeta męska 4x100 metrów zajęła miejsce drugie. Kierownikiem ekipy była Justyna Wołowiec, a wspomagali ją trenerzy Iwona Rusinowicz i Ewa Lenart.