Zawodnicy z Kielc i Starachowic zdominowali mistrzostwa w K1

Dorota Kułaga
Medaliści ze Sportowego klubu Kick Boxing Kielce po udanym starcie w Legnicy.
Medaliści ze Sportowego klubu Kick Boxing Kielce po udanym starcie w Legnicy. Archiwum klubu
Świetnie spisali się zawodnicy Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce i Dragona Starachowice na Mistrzostwach Polski w K1 Seniorów i Juniorów w Legnicy.

W zawodach wystartowało 269 zawodników z 70 klubów. Jeśli chodzi o starty kielczan, to tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku obronił Robert Soboń w kategorii 57 kilogramów. Wymarzony debiut zanotował Dominik Kaleta w kategorii 75 kilogramów. Wygrał cztery walki. Został mistrzem Polski seniorów i najlepszym zawodnikiem turnieju. Mateusz Jakubowski w kategorii 67 kilogramów oraz junior młodszy Mikołaj Mądzik w kategorii 67 kg zdobyli wicemistrzostwo Polski. Jakub Dądela w 86 kilogramów i Bartosz Dądela w 81 kilogramów wywalczyli brązowe medale. Oskar Glaur w 75 kg i Karol Sadłocha w 67 kg przegrali walki eliminacyjne i odpadli z rywalizacji o medale. Medaliści z kieleckiego klubu to podopieczni trenera Marka Sobonia. -Za pomoc w wyjeździe na te zawody dziękujemy Urzędowi Miasta w Kielcach i piekarni Omar.

W Legnicy bardzo dobrze spisali się też podopieczni Marka Jasińskiego z Dragona Starachowice. Wywalczyli trzy złote medale, srebrny i brązowy. Dominika Czernikiewicz zdobyła brązowy medal w juniorkach młodszych w kategorii plus 60 kilogramów. Junior Młodszy Adrian Gunia obronił tytuł mistrzowski w 60 kilogramów. Junior młodszy Filip Zawłocki drugi raz z rzędu zdobył „złoto” w plus 81 kilogramów. Junior młodszy Piotr Cieśla sięgnął po złoto w 81 kilogramów. Junior Ernest Kisiel wywalczył srebro w kategorii 63 kilogramy. -Tym razem medalu nie zdobyli senior Kazimierz Pera i junior Karol Mamerski. Ale i tak start naszego klubu i całej świętokrzyskiej ekipy był bardzo dobry - powiedział Marek Jasiński.