Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zawodnicy z Ostrowca przywieźli „złoto” z Łotwy

Anna Śledzińska
Reprezentacja Polski, złożona z zawodników ostrowieckiego klubu „Szansa”, zwyciężyła w Otwartym Międzynarodowym Turnieju w Bocce Olimpiad Specjalnych krajów nadbałtyckich, który odbył się w Kuldidze na Łotwie.

Wzięło w nim udział dziesięć zespołów reprezentujących Polskę, Litwę, Estonię, Ukrainę oraz oczywiście Łotwę. Polskie Olimpiady Specjalne były reprezentowana przez oddział świętokrzyski, konkretnie przez zawodników z klubu „Szansa” z Ostrowca Świętokrzyskiego. W skład reprezentacji weszli zawodnicy: Jacek Koza, Wioleta Pych, Norbert Walesic, Katarzyna Wójcicka. Trenerem był Przemysław Walczyk, a kierownikiem ekipy Remigiusz Woźniak.

- Gdy tylko dotarła informacja, że jest możliwość wyjazdu osób, które w ramach olimpiad specjalnych trenują w bocce ucieszyliśmy się bardzo i byliśmy dumni, że to nasi zawodnicy mają możliwość reprezentowania Polski – mówi Robert Rogala, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Stowarzyszeniu „Szansa”.

Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule. Zawodnicy muszą przetoczyć kule tak, by znalazły się jak najbliżej palliny - białej kulki, wprowadzonej do gry na początku meczu.

– Turniej odbywał się w drużynach czteroosobowych, a każdy jej członek prezentował inny poziom umiejętności – mówi Remigiusz Woźniak, przewodniczący klubu „Szansa”. - Po ogłoszeniu wyników preeliminacji okazało się, że będziemy rywalizować w grupie z zespołami łotewskimi. W pierwszym meczu polski zespół wygrał po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku 4:3 z Łotwa Spare. W drugim wygrał 9:1 z Łotwa Pelci. Wtedy już wiedzieliśmy, że reprezentacja Polski zdobyła złoty medal.

Organizatorzy zapewnili atrakcje turystyczne w Kuldidze, spotkanie w Urzędzie Miasta, a także specjalny koncert muzyczny.

Zaskoczeniem były pokazowe mecze z zawodnikami łotewskimi, którzy w 2016 roku wystartują w paraolimpiadzie w Rio.

Mieszana reprezentacja zawodników z Estonii, Litwy, Ukrainy i Polski – reprezentantką była Katarzyna Wójcicka, wygrała tę rywalizację.

W drugim meczu z kadetkami ze szkoły policyjnej, Polskę reprezentował Norbert Walesic. Również tym razem okazało się, że zawodnicy Olimpiad Specjalnych na tym turnieju nie mają sobie równych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie