Zawodniczki Korony Handball bez medali akademickich mistrzostw świata. W meczu o brąz lepsze Koreanki

PK
Bez medalu wrócą polskie piłkarki ręczne z rozgrywanych w chorwackiej Rijece akademickich mistrzostw świata. Drużyna, w której grały dwie zawodniczki Korony Handball Kielce – bramkarka Aleksandra Orowicz i rozgrywająca Edyta Charzyńska, zajęła czwarte miejsce.

W niedzielnym meczu o brązowy medal Biało-Czerwone przegrały z Koreą Południową 19:22 (11:11). Charzyńska zdobyła w tym spotkaniu jedną bramkę.

Polki po raz drugi w tym turnieju zagrały z Koreankami – w fazie grupowej przegrały z nimi 31:32.

ZOBACZ>>> Piękna reprezentacja Polski pokazała się Kielcom [ZDJĘCIA]

W meczu o brąz, poza kilkoma pierwszymi minutami nasz zespół w tym meczu nie wychodził na prowadzenie, niemal cały czas wygrywały Azjatki, najwyżej w 34 minucie – 14:11. Polski kilka razy doprowadzały do remisu, ostatni raz w 54 minucie (19:19). Jednak, podobnie jak w półfinałowym meczu z Brazylią, w końcówce nasze zawodniczki opadły z sił i już do końca spotkania nie zdobyły gola.

W całym turnieju Charzyńska rzuciła 7 bramek, a Orowicz jedną.

ZOBACZ>>> Nowy zawodnik PGE VIVE o Kielcach: Piękne, nieduże, nie ma korków