Zderzenie na przejeździe w gminie Brody. Ciężarówka...

  Zderzenie na przejeździe w gminie Brody. Ciężarówka roztrzaskana, pociąg wykolejony

  elzem, MiK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zderzenie na przejeździe w gminie Brody. Ciężarówka roztrzaskana, pociąg wykolejony
  1/13
  przejdź do galerii
  Pociąg towarowy wykoleił się po uderzeniu w ciężarówkę - informują strażacy. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 13.30 w miejscowości Połągiew w gminie Brody w powiecie starachowickim. Widok na miejscu zdarzenia jest mocno zatrważający, części ciężarówki porozrzucane zostały na przestrzeni kilkuset metrów. Dwie osoby są ranne.
  Pociąg towarowy wykoleił się po uderzeniu w ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 13.30 w miejscowości Połągiew w gminie Brody w powiecie starachowickim. Wypadek wydarzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wyposażonym w znaki stop i krzyże świętego Andrzeja.

  Około 13.30 na przejazd wjechał pociąg towarowy: lokomotywa i 22 wagony oraz ciężarówka asenizacyjna do przewozu nieczystości płynnych. Kierowca musiał wjechać wprost pod pociąg. Widok na miejscu zdarzenia był przerażający, części ciężarówki porozrzucane zostały na przestrzeni kilkuset metrów.

  Pojazdy zderzyły się z tak potężną siłą, że lokomotywa i siedem wagonów wykoleiło się, a samochód rozpadł się na wiele części, które upadły w odległości nawet kilkuset metrów od miejsca wypadku. Najbliżej przejazdu odpadła kabina ciężarówki. Resztę pojazdu pociąg pchał przed sobą. Wzdłuż składu, który się częściowo wykoleił leżały urwane koła, części podwozia, beczka asenizacyjna. Lokomotywa wypadła z torów i zatrzymała się na słupie trakcyjnym, zerwały się linie elektryczne. Wykoleiło się też siedem wagonów towarowych. Pociąg przewoził substancję niebezpieczną - styren monomer stabilizowany. Na szczęście wagony z tą substancją zatrzymały się bezpiecznie na torach.

  Służby ratunkowe, które przyjechały na miejsce zastały dwóch mężczyzn: 49-letniego kierowcę z gminy Brody oraz 55-letnego pasażera, także mieszkańca gminy Brody, poza pojazdem. Obaj byli przytomni. Obydwaj trafili do szpitala. Jeden z mężczyzn został zabrany do szpitala w Kielcach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, drugi odjechał karetką.

  Na miejscu pracowało osiem zastępów Straży Pożarnych oraz policjanci, którzy ustalali jak doszło do wypadku. Później dojechali pracownicy służb technicznych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

  Ruch pociągów pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Sandomierzem został wstrzymany, a informacje na ten temat przekazywane są pasażerom na stacjach i przystankach. Nie wiadomo, ile może potrwać usunięcie wagonów z torów i naprawa zniszczonej infrastruktury. Rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych Karol Jakubowski wydał komunikat na temat wprowadzenia komunikacji zastępczej. Czytamy w nim:

  "PLK wspólnie z przewoźnikami opracowały zmiany w komunikacji. Na odcinku pomiędzy Starachowicami a Ostrowcem Świętokrzyskim Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Pociągi Intercity kursują trasą zmienioną przez Sitkówkę – Nowiny – Chmielów.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]