Zdzisław Wrzałka opuszcza Platformę Obywatelską. Dołączy do...

  Zdzisław Wrzałka opuszcza Platformę Obywatelską. Dołączy do nowej partii Gowina?

  Paweł Więcek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zdzisław Wrzałka opuszcza Platformę Obywatelską. Dołączy do nowej partii Gowina?

  ©archiwum

  Współtworzył Platformę Obywatelską w regionie. Był wicemarszałkiem województwa i starostą kieleckim. Przez kilkanaście lat szefował strukturom partii w powiecie kieleckim. W poniedziałek Zdzisław Wrzałka zrezygnował z członkostwa w PO.
  Zdzisław Wrzałka opuszcza Platformę Obywatelską. Dołączy do nowej partii Gowina?

  ©archiwum

  - Moja decyzja wynika z tego, że nie chcę uczestniczyć w tym, co się dzieje w świętokrzyskiej Platformie Obywatelskiej. Znowu słyszę o jakichś próbach buntu, spiskach, plotkach - przyznaje Zdzisław Wrzałka w rozmowie z „Echem Dnia”.

  - W tej chwil nie widzę szans na powrót do normalności. Nie chcę obciążać komisarza Pawła Zalewskiego tym, co się dzieje obecnie, ale jest grupa ludzi, która choć powinna ustąpić, cały czas próbuje mieszać - dodaje Zdzisław Wrzałka.

  - Czuję żal, bo po tylu latach ciężko się rozstawać z formacją, którą się współtworzyło. Ale naprawdę nie widzę szansy na to, żeby tu cokolwiek odbudować - mówi otwarcie Zdzisław Wrzałka.

  Obecny wójt gminy Miedziana Góra nie jest jedną osoba, która opuściła szeregi PO w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, a więc w okresie sprawowania funkcji komisarza przez Pawła Zalewskiego. Jak informowaliśmy, z partią rozstali się Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna, oraz Grzegorz Skiba - były przewodniczący Rady Gminy Górno. Potem Zarząd Krajowy PO na wniosek Pawła Zalewskiego rozwiązał struktury partii w powiecie ostrowieckim. Powód? Koalicja z Prawem i Sprawiedliwością w Radzie Powiatu Ostrowieckiego.

  Czy Zdzisław Wrzałka dołączy do nowego ugrupowania Jarosława Gowina. - To plotka rozsiewana przez środowisko PO. Też do mnie to dotarło. Na tę chwilę to plotka. Czas pokaże. Skupiam się na sprawach samorządowych. Dla mnie ważne jest to, żeby realizować te cele, które założyłem w samorządzie - mówi Zdzisław Wrzałka.

  - Jesteśmy otwarci na samorządowców, którzy mają podobne poglądy - mówi Renata Janik, doradca wicepremiera Gowina i lidera Polski Razem. W przeszłości była zastępcą przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie kieleckim, a więc prawą ręką Zdzisława Wrzałki.

  Komisarz Platformy Obywatelskiej w regionie Paweł Zalewski do czasu uzyskania oficjalnej informacji o rezygnacji Zdzisława Wrzałki z członkostwa w partii nie chce udzielać komentarzy.

  Głos zabrał natomiast poseł Artur Gierada. - W ostatnim czasie ze struktur, za które odpowiadał Zdzisław Wrzałka, odeszło kilku znanych samorządowców. Większość struktury powiatu przenika się ze stowarzyszeniem europosła naszej partii Bogdana Wenty Projekt Świętokrzyskie. Ciekawe co w tej sytuacji zrobią członkowie, którym przewodniczył do tej pory pan Zdzisław Wrzałka - zastanawia się Artur Gierada.

  - Nie wykluczam, że część osób z organizacji powiatowej PO wystąpi, ale nie zamierzam na nikogo wpływać. Niech każdy zdecyduje w zgodnie z własnym sumieniem - mówi Zdzisław Wrzałka. On sam zaznacza, iż zamierza aktywnie uczestniczyć w akcjach organizowanych przez Projekt Świętokrzyskie.


  ZOBACZ TAKŻE:
  60SekundBiznesu - o polskim rynku samochodowym


  (Źródło: vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia