• 25min.
Odwiedź serwis wyborczy

Zespół piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec w statystyce. Podsumowanie sezonu 2013/2014

RAFAŁ SOBOŃ
Gracze KSZO 1929 Ostrowiec zapewnili sobie utrzymanie w rundzie wiosennej, w której w szesnastu meczach zdobyli zaledwie dziesięć bramek, z czego tylko trzy na wyjazdach, choć przywieźli z nich w sumie aż jedenaście punktów, a kolejne trzy otrzymali walkowerem.

Po nie najlepszej rundzie jesiennej, zespół KSZO 1929 Ostrowiec zajmował szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów i bilansem bramkowym 22:28. Złożyło się na to po cztery zwycięstwa i remisy oraz dziewięć porażek. Zbawiennym okazała się podjęta w przerwie między rundami decyzja o przesunięciu w czasie reformy rozgrywek, dzięki czemu w sezonie 2013/2014 z III ligi małopolsko-świętokrzyskiej spadło o dwie drużyny mniej, niż zakładano przed startem rozgrywek. Pomarańczowo-czarnym odpadł też jeden z rywali - Przebój Wolbrom, który na półmetku miał na swoim koncie 24 punkty i plasował się na siódmym miejscu. Kłopoty organizacyjno-finansowe zmusiły jednak działaczy do podjęcia decyzji o wycofaniu zespołu z rozgrywek. Niewykorzystanie takich okoliczności byłoby grzechem, jednak początek rundy wiosennej ponownie zasiał wśród kibiców nutkę niepewności, bowiem nie licząc punktów za walkower z Przebojem, w pierwszych siedmiu meczach podopieczni trenera Rafała Lasockiego ugrali zaledwie sześć punktów. W sumie od meczu z BKS Bochnia (19 kwietnia) pomarańczowo-czarni zanotowali serię ośmiu spotkań bez porażki (cztery zwycięstwa i tyle samo remisów). Później przegrali z rezerwami Wisły, ale w ostatnich dwóch meczach sezonu zdobyli cztery punkty i dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań wyprzedzili w tabeli Dalin Myślenice, zapewniając sobie status trzecioligowca na sezon 2014/2015.

WSZYSTKO o piłce nożnej w Świętokrzyskiem

KSZO 1929 W LICZBACH

Punkty zdobyte jesienią: 16 (u siebie: w dziewięciu meczach siedem punktów - jedno zwycięstwo, cztery remisy i cztery porażki, na wyjeździe: w ośmiu meczach dziewięć punktów - trzy zwycięstwa, żadnego remisu i pięć porażek). Punkty wiosną: 27 (u siebie: w ośmiu meczach trzynaście punktów - cztery zwycięstwa, jeden remis, trzy porażki, na wyjeździe w ośmiu meczach czternaście punktów - dwa zwycięstwa, pięć remisów i jedna porażka, plus walkower za mecz z Przebojem). Bramki: strzelone jesienią: 22 (u siebie - 12, na wyjeździe - 10), strzelone wiosną: 10 (u siebie - 7, na wyjeździe - 3, plus 3 za walkower). Bramki stracone jesienią: 28 (u siebie - 16, na wyjeździe - 12), stracone wiosną: 11 (u siebie - 9, na wyjeździe - 2). Dwukrotnie KSZO zdobył bramkę po rzucie karnym, a trzykrotnie stracił po strzale z "jedenastki".

NA DWOJE BABKA WRÓŻYŁA

Najlepszym strzelcem zespołu okazał się grający trener, Rafał Lasocki. Zdobył on 12 bramek, z czego 10 strzelił rywalom, a dwukrotnie pokonywał własnego bramkarza. Jeśli chodzi o bramki strzelone prawidłowo, czynił to średnio co 297 minut. Drugi pod względem liczby bramek Kamil Dziadowicz strzelił siedem goli, co średnio daje skuteczny strzał co 375 minut. Michał Kosowski strzelił jedną bramkę mniej (sześć), ale statystycznie czynił to częściej, bo co 351 minut. Po jednym golu zdobyli: Arkadiusz Czerwiński, Marcin Grunt, Karol Gruszka, Konrad Kijanka, Mateusz Mąka, Konrad Skwarliński, Marcin Sudy, Michał Stachurski i Dawid Żak. Najwyższe zwycięstwo: 3:1 z Koroną II Kielce (wyjazd). Najwyższa porażka: 0:3 z Granatem Skarżysko-Kamienna (u siebie). Najwięcej bramek w meczu: Janina Libiąż - KSZO 1929 Ostrowiec 4:2. Co ciekawe, w rewanżu w Ostrowcu padła tylko jedna bramka mniej - KSZO wygrał 3:2. W sumie więc w konfrontacji z Janiną padło aż 11 bramek. Mecze wygrane w sezonie: 11, w tym cztery jesienią, sześć wiosną (plus walkower za mecz z Przebojem). Mecze zremisowane: razem 10, w tym jesienią cztery, wiosną sześć. Mecze przegrane: razem 13, w tym jesienią dziewięć, wiosną cztery.

TYLKO JEDNA CZERWIEŃ

W sumie gracze KSZO ujrzeli 56 żółtych kartek. Najwięcej, Mateusz Mąka, Michał Kosowski i Karol Barański - 7, w tym w konsekwencji kolejnych dwóch w meczu rundy jesiennej z Wierną Małogoszcz, Karol Barański ukarany został kartką czerwoną - jedyną w całym sezonie. Żółtymi kartkami karani byli ponadto: Kamil Dziadowicz i Marcin Sudy - 4 razy, Radosław Mikołajek i Dawid Żak - 3 razy, Wojciech Dylewski, Dawid Gardynik, Karol Gruszka, Konrad Kijanka, Rafał Lasocki, Jakub Sulima, Konrad Zacharski - 2, Arkadiusz Czerwiński, Cezary Duda, Samuel Gehman, Marcin Grunt, Michał Hołody, Michał Stachurski i Kamil Stawiarski - 1.

Najwięcej minut na boisku spędził grający trener, Rafał Lasocki - komplet 2970 minut. Drugi w tej klasyfikacji Kamil Dziadowicz zagrał "zaledwie" 2622 minuty. Ponad 2000 minut zanotowali na swoim koncie ponadto: Karol Barański 2267, Michał Kosowski 2106 i Marcin Sudy 2006. Na drugim biegunie znajduje się pozyskany zimą z Alitu Ożarów, Grzegorz Sadłowski. Zagrał on w barwach KSZO 1929 Ostrowiec 45 minut. 81 minut zapisał w protokołach Adrian Karasek, a 193 minuty przypadły Michałowi Hołodemu. Najwięcej spotkań rozegrali: Rafał Lasocki - 33, wszystkie w pełnym wymiarze czasowym, Kamil Dziadowicz - 31/25, Konrad Skwarliński wystąpił w 29 meczach, ale tylko w siedmiu grał przez pełne 90 minut. Podobnie Michał Kosowski, który zagrał w 28 meczach, ale tylko w 11 od pierwszego do ostatniego gwizdka. Z kolei Karol Barański z 26 spotkań w KSZO 1929, aż 23 rozegrał w pełnym wymiarze czasowym - to trzeci wynik, spośród 28 zawodników, którzy w sezonie 2013/2014 reprezentowali zespół na boisku.