Zespół Szkół w Osieku najlepszą szkołą w powiecie staszowskim! Plebiscyt "Szkoła na Medal" rozstrzygnięty. Zobacz zdjęcia

Paulina Baran
Paulina Baran
Zespół Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku szczególną rangą otacza uroczystości i wydarzenia patriotyczne. Na małym zdjęciu dyrektor Małgorzata Kunowska.
Zespół Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku szczególną rangą otacza uroczystości i wydarzenia patriotyczne. Na małym zdjęciu dyrektor Małgorzata Kunowska.
Udostępnij:
Plebiscyt "Szkoła na Medal" rozstrzygnięty. Najlepszą szkołą w powiecie staszowskim został Zespół Szkół w Osieku. Z dyrektor Małgorzatą Kunowską rozmawiamy o tym, jak szlifować młode talenty i sprawiać, żeby nauka stała się pasją.

Podczas naszej rozmowy telefonicznej była Pani bardzo zdziwiona uzyskaniem przez Zespół Szkół w Osieku tytułu najlepszej szkoły w powiecie staszowskim. Jest Pani dumna, że młodzież i absolwenci zjednoczyli siły i pokazali tak wielkie wsparcie?

Jestem bardzo dumna, że Zespół Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku zajął pierwsze miejsce. Młodzież, absolwenci oraz środowisko szkolne zjednoczyli siły i pokazali tak wielkie wsparcie dla naszej szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos i uzyskaliśmy tak wysoki wynik.

Ilu uczniów w tym roku uczy się w szkole, którą Pani kieruje?

W skład Zespołu Szkół imienia Jana Pawła II w Osieku wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, liceum dla dorosłych. Obecnie uczy się 359 uczniów.

Dwa lata temu młodzież z liceum napisała egzamin maturalny najlepiej w powiecie. Jaki jest przepis na taki sukces? Co można zrobić, żeby zachęcić, a nie zmuszać uczniów do nauki?

Historyczny sukces osiągnęli w roku 2020 maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Osieku, zajmując pierwsze miejsce w powiecie staszowskim i dziewiąte w województwie świętokrzyskim. W rankingu „Perspektywy” 2021 jesteśmy w czołówce najlepszych szkół w Polsce. Należy podkreślić, że od wielu lat nasze liceum ma 100 procentową zdawalność. Kluczem do sukcesu jest ciężka praca zarówno uczniów jak i nauczycieli. Ważne jest również sposób nauczania oraz indywidualne podejście do ucznia. Receptą na sukces jest dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dobra atmosfera w szkole, wzajemny szacunek wśród uczniów, nauczycieli i pracowników. Doceniamy bardzo dobra współpracę z rodzicami, którzy wspierają nas w różnych działaniach na rzecz uczniów. Nasza placówka może pochwalić się bardzo dobrą bazą lokalową i dobrze wyposażonymi pracowniami w pomoce dydaktyczne.

Czym jeszcze może się pochwalić Szkoła w Osieku?

Publiczna Szkoła Podstawowa w Osieku również wiedzie prym wśród szkół gminnych i powiatowych, zajmując czołowe miejsca w wynikach egzaminów ósmoklasisty. Każdego roku nasi uczniowie uzyskują tytuły laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Wiele radości sprawia nasze przedszkole, które aktynie bierze udział w innowacjach pedagogicznych i innych działaniach wychowawczych. Do historii przeszło Publiczne Gimnazjum w Osieku, które w ostatnich dwóch latach istnienia, w rankingu gmin powiatu staszowskiego z egzaminu gimnazjalnego zajęło pierwsze miejsce - mowa o latach w 2018 i 2019.

Nasza szkoła daje możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów poprzez udział w projektach patriotycznych, edukacyjnych, ekologicznych, innowacjach pedagogicznych. Prężnie działa w akcjach charytatywnych i społecznych. Szczególną rangę przywiązujemy do uroczystości i wydarzeń patriotycznych, w których obok społeczności szkolnej biorą udział zaproszeni goście, reprezentujący najwyższe władze państwowe oraz społeczność lokalna. Uczniowie naszej szkoły zdobywają wiedzę i umiejętności w trakcie wycieczek szkolnych, organizowanych przy współpracy z organizacjami działającymi na terenie gminy i powiatu.

Od jak dawna kieruje Pani szkołą w Osieku? Na pewno mnóstwo czasu poświęca Pani pracy. Czy da się to połączyć z życiem rodzinnym?

Zespołem Szkół imienia Jana Pawła w Osieku kieruję od roku 2016, a w latach 2003-2008 byłam dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Pawła II w Osieku. Ze szkołą w Osieku jestem związana od 1991 roku i swoją karierę pedagogiczną rozpoczęłam jako nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie. Praca w szkole zawsze sprawiała mi satysfakcję. Moja rodzina inspiruje mnie do podejmowania innowacyjnych działań w szkole, wspiera mnie w trudnych chwilach.

Jak społeczność szkolna radzi sobie w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii? Czy teraz nauczanie zdalne idzie już bez żadnych problemów?

Jesteśmy dobrze przygotowani do pracy zdalnej w czasie pandemii. Szkoła zapewnia komputery uczniom do nauki na odległość. W czasach Covid-u przestrzegamy obowiązujących procedur i obostrzeń. Ułatwieniem dla nas jest szkolny radiowęzeł i e-dziennik. Wszyscy marzymy o powrocie do normalności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Morawiecki prezydentem? Polacy mówią: tak!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie