Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zespoły z gminy Masłów w gronie najlepszych w konkursach wielkopostnych

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
Zespół Dąbrowianki oraz Grupa Artystyczna Golica z wójtem Tomaszem Lato i Wojciechem Purtakiem, dyrektorem „Szklanego Domu” oraz gośćmi i organizatorami wydarzenia
Zespół Dąbrowianki oraz Grupa Artystyczna Golica z wójtem Tomaszem Lato i Wojciechem Purtakiem, dyrektorem „Szklanego Domu” oraz gośćmi i organizatorami wydarzenia
Dąbrowianki i Grupa Artystyczna Golica, zespoły działające w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach znalazły się w gronie najlepszych w czasie XVIII Festiwalu Wielkopostnego w Daleszycach. Dzień wcześniej Dąbrowianki triumfowały finale X Przeglądu Piosenki Pasyjnej i Pokutnej w Skarbimierzu w województwie opolskim.

Okres wielkopostny to zwykle gorący czas związany z konkursami i przeglądami popularyzującymi pieśni inspirowane męką i śmiercią Jezusa. Zespoły działające w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach mocno zaznaczyły swoją obecność w czasie dwóch konkursowych wydarzeń.

Podczas koncertu galowego XVIII Festiwalu Wielkopostnego, który odbył się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Daleszycach poznaliśmy laureatów wyłonionych w eliminacjach w Stąporkowie i Pińczowie.

Grupa Artystyczna Golica wygrała w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, a Dąbrowianki zajęły drugie miejsce w kategorii zespołów ludowych. Oba zespoły zachwyciły wszystkich swoimi wykonaniami, a co ciekawe Dąbrowianki otrzymały największe brawa. Grupa Artystyczna Golica wystąpiła w składzie: Andrzej Gołąbek, Teresa Gołąbek, Joanna Iwańska, Gabriel Maj, Małgorzata Maj, Elżbieta Mikołajczyk, Agata Rabiej-Bracha, Jan Sobecki, Marek Stępień. Instruktorem zespołu jest Piotr Goworek. Zespół Dąbrowianki działa w składzie: Danuta Bandrowska, Dorota Biskupska, Maria Błońska, Wiesława Błońska, Aniela Cedro, Joanna Ganczarek, Marta Gawrońska, Renata Jończyk, Cecylia Kukiałka, Maria Kumór, Teresa Maciejewska i Danuta Radek akompaniament i wokal: Michalina Cedro. Instruktorem zespołu jest Grzegorz Michta.

Dzień wcześniej Dąbrowianki do swojej długiej już listy sukcesów dołączyły kolejny. Zwyciężyły w finale X Przeglądu Piosenki Pasyjnej i Pokutnej w Skarbimierzu w województwie opolskim. Panie pokonały konkurencję i zajęły pierwsze miejsce urzekając jurorów i publiczność wykonaniem pieśni „Witaj Matko”. Koncert odbył się w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu Osiedle.

- Bardzo się cieszę z sukcesów naszych zespołów zarówno na arenie wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej. To docenienie ich pracy i wyboru repertuaru, który ma ogromne znaczenie szczególnie w kontekście przeżywania okresu Wielkiego Postu. Raz jeszcze gratuluję zespołom i ich instruktorom – mówi wójt Tomasz Lato, który wraz z Wojciechem Purtakiem, dyrektorem Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” towarzyszył zespołom w czasie finału w Daleszycach.

Świąteczny nastrój będzie można poczuć z zespołami z gminy Masłów już w Wielką Sobotę. O godz. 12:00 przed dworkiem Stefana Żeromskiego odbędzie się tradycyjne, świętokrzyskie święcenie pokarmów, którego dokona biskup Marian Florczyk. Wydarzeniu towarzyszyć będą specjalne występy artystyczne, a Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty poczęstuje wszystkich świątecznym żurem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie