Złoci wędrowcy, czyli 50-lecie kieleckiego klubu Przygoda

  Złoci wędrowcy, czyli 50-lecie kieleckiego klubu Przygoda

  Krzysztof Krogulec

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Złoci wędrowcy, czyli 50-lecie kieleckiego klubu Przygoda
  1/55
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Krogulec

  - Za starą i młodą wiarę, żeby te idee, które przez pół wieku krzewiliśmy, "Przygoda" przeniosła dalej, w młode pokolenie - to jeden z toastów szampanem, jaki wzniesiono podczas uroczystości złotego jubileuszu 50 lat Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda".


  25 maja 1966 roku, niemalże w rocznicę tysiąclecia chrztu Polski, grupa 29 pasjonatów pieszych wędrówek założyła w Kielcach klub, którego celem było - i jest nadal - propagowanie oraz rozwijanie turystyki pieszej po Górach Świętokrzyskich i nie tylko. Właśnie w tych górach, w Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach odbyły się uroczystości jubileuszowe.

  Od rana do wieczora rozmów o przygodach na szlakach było co niemiara. Wspominano ludzi, będących legendą klubu. Były podziękowania, dyplomy i odznaki dla obecnych pasjonatów turystyki.

  Więcej o przebogatej historii klubu można przeczytać w wydanej z tej okazji książce, na stronie internetowej "Przygody" www.przygoda.kielce.pttk.pl. Także tam na bieżąco publikowane są zapowiedzi i relacje z wycieczek, niemal w każdą sobotę i niedzielę. Najbliższe to: Zdobywamy "fajną Rybę" (sobota, 21 maja) oraz "Śladami Wilków" (niedziela, 22 maja).

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP