Złote gody w gminie Krasocin. Jubileusz 50 lat małżeństwa świętowało 21 par. Był ciekawy pokaz - zobacz (DUŻO ZDJĘĆ)

red
21 par z gminy Krasocin świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się 25 października w lokalu „Pelikan” w Bukowie. Bardzo ciekawy był pokaz multimedialny z wizerunkami wszystkich par z lat ich młodości – można go zobaczyć w galerii zdjęć.

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli goście na czele z wójtem Krasocina Ireneuszem Gliścińskim, zastępcą wójta Jackiem Sienkiewiczem, przewodniczącym Rady Gminy Krasocin Rafałem Chruścielem, radną gminy Krasocin Iwoną Duszą, skarbnikiem gminy Dorotą Jackiewicz, zastępcą skarbnika Moniką Bukowską, pracownikiem ewidencji ludności Karolem Robakiem, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Pawłem Włodarskim, doradcą wojewody świętokrzyskiego Bartłomiejem Dorywalskim, księdzem tutejszej parafii Tadeuszem Siciarskim wraz z księdzem prefektem Andrzejem Dulnikiem oraz pracownikami Urzędu Gminy Krasocin – Justyną Wdowiak i Katarzyną Lichosik.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Bukowie, odprawioną przez proboszcza miejscowej parafii księdza Tadeusza Siciarskiego. Podczas mszy oprawę muzyczną przygotowali wójt Ireneusz Gliściński i radna Iwona Dusza.

Złote gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście – podkreślił Paweł Włodarski, kierownik Urząd Stanu Cywilnego w Krasocinie. – Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że mimo różnych przeciwności losu, wytrwaliście Państwo razem i dochowaliście przysięgi złożonej przed pięćdziesięcioma laty. A możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. Wszystkim obecnym parom małżeńskim składam wyrazy uznania oraz płynące z głębi serca życzenia. Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu. Abyście nadal trwali w tej pięknej miłości, którą przysięgaliście sobie 50 lat temu oraz doczekali w zdrowiu i pogodzie ducha kolejnych jubileuszy. Do życzeń Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego dołączył się wójt Ireneusz Gliściński.

Podczas uroczystości prezentowany był ciekawy pokaz multimedialny z wizerunkami par z lat ich młodości przy dźwiękach muzyki twórców z tego okresu. Uroczystość uświetnił występ zespołu Optymiści z Bukowy, który swoim repertuarem wzruszył jubilatów. Wznosząc uroczysty toast odśpiewano gromkie „sto lat”, a następnie z rąk wójta Ireneusza Gliścińskiego, w asyście przewodniczącego Rafała Chruściela i Bartłomieja Dorywalskiego dostojni jubilaci obchodzący złote gody otrzymali medale za długoletnie pożycie przyznane przez prezydenta Polski. Wszyscy jubilaci zostali obdarowani kwiatami i upominkami ufundowanymi przez gminę Krasocin.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

1. Alicja i Henryk Bierońscy
2. Helena i Jerzy Bordolińscy
3. Marianna i Józef Bździuch
4. Zofia i Marian Ciesek
5. Lucyna i Ryszard Dusza
6. Helena i Marian Goszczyńscy
7. Helena i Józef Jackiewicz
8. Agnieszka i Zygmunt Jarczyńscy
9. Teodozja i Wiktor Klimczyk
10. Władysława i Zygmunt Koćwin
11. Marianna i Eugeniusz Korytowscy
12. Helena i Zbigniew Lichosik
13. Mirosława i Zbigniew Łapot
14. Maria i Tadeusz Patyńscy
15. Jadwiga i Jan Socha
16. Halina i Jan Stefańczyk
17. Danuta i Czesław Szczepańczyk
18. Longina i Edward Świeboda
19. Marianna i Władysław Włodarczyk
20. Marianna i Józef Włodarscy
21. Danuta i Marian Woś

(By zobaczyć więcej zdjęć, kliknij przycisk ZOBACZ GALERIĘ)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie