Złoto dla policjanta z Kielc

MINOS
Posterunkowy Michał Baran (z prawej) na podium z innym funkcjonariuszem z Polski, który triumfował na zawodach: sierżantem sztabowym Andrzej Kocyłą reprezentujący województwo dolnośląskie. Zdobył on złoto w kategorii do 110 kilogramów, wyciskając 230 kilogramów policja
Policjant z Kielc - posterunkowy Michał Baran, zajął pierwsze miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc w europejskich zawodach służb mundurowych, które aktualnie odbywają się w Hiszpanii.

Posterunkowy Michał Baran na co dzień pracuje w Oddziale Prewencji Policji. Od soboty reprezentuje nasz garnizon na zawodach European Police And Fire Games Huelva 2016, w których zmagają się policjanci, strażacy, wojskowi, strażnicy więzienni, celnicy, ratownicy i pracownicy ochrony z całej Europy. Wśród konkurencji są między innymi bieganie, pływanie, strzelanie, wspinanie, sporty walki, gry zespołowe. Posterunkowy Michał Baran startował w podnoszeniu sztangi leżąc. Rywalizował z kilkudziesięcioma zawodnikami z Turcji, Słowacji, Hiszpanii, Rosji, Niemiec i Francji. W swej kategorii wagowej (do 90 kilogramów) zdobył pierwsze miejsce wyciskając 210 kilogramów.