Złoto Lipki, srebro Żmijewskiego w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym!

/PST/
Kolejne sukcesy świętowali skarżyscy siłacze, reprezentujący obecnie Kobrę Jass Kościan.

Rafał Lipka i Włodzimierz Żmijewski z powodzeniem startowali w Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym, które odbyły się na warszawskim Bemowie. Rywalizowało w nich 170 zawodników z całego kraju. Lipka startował w kategorii wagowej powyżej 120 kilogramów, bronił mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

Skarżyszczanin okazał się bezkonkurencyjny. W przysiadach uzyskał 260 kilogramów, w wyciskaniu leżąc 172,5 kilogramów, natomiast w martwym ciągu 267,5 kilogramów. Łącznie w trójboju osiągnął równe 700 kilogramów i został mistrzem kraju po raz drugi z rzędu. Ustanowił też rekord życiowy w przysiadach i trójboju.

W mistrzostwach w tej konkurencji zadebiutował weteran Włodzimierz Żmijewski. Rywalizował w kategorii do 66 kilogramów. Mierzył się ze znacznie młodszymi od siebie przeciwnikami. W przysiadach zaliczył 190 kilogramów, w wyciskaniu leżąc 72,5 kg, natomiast w martwym ciągu - swojej koronnej konkurencji - 250 kilogramów! Wywalczył srebrny medal, osiągając w trójboju 512,5 kilogramów. Był natomiast najlepszy wśród weteranów w grupie wiekowej 60-69 lat oraz w ogóle w gronie sztangistów powyżej czterdziestu lat. Dzięki sukcesom skarżyskich trójboistów Kobra została też drużynowym mistrzem kraju.