Zmarł Marian Kwapiński, zasłużony strażak, wieloletni działacz Klimontowianki Klimontów. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 22 stycznia

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Anna Krawiecka
Anna Krawiecka
Udostępnij:
We wtorek, 18 stycznia zmarł w wieku 88 lat Marian Kwapiński, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej Klimontów oraz Komendant Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP, a także zasłużony działacz i członek Ludowego Klubu Sportowego Klimontowianka.

- Był ostatnim z pokolenia, które budowało pożarnictwo ochotnicze w okresie powojennym, w powiecie sandomierskim. Do OSP w Klimontowie wstąpił w roku 1952, jednocześnie będąc członkiem zarządu nieprzerwanie do 2006 roku. Od 1956 do 1976 piastował funkcję naczelnika OSP. W latach 1959 - 1975 był członkiem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Sandomierzu, a po reaktywowaniu powiatów, w 1999 roku, wszedł ponownie w skład Zarządu Powiatowego ZOSP RP. W okresie istnienia województwa tarnobrzeskiego był członkiem władz wojewódzkich Związku. W latach 1976 - 2006 pełnił funkcję komendanta gminnego w Klimontowie, następnie został komendantem honorowym. Dzięki zaangażowaniu druha Kwapińskiego powstała w Klimontowie nowoczesna strażnica, dobrze wyposażona i zorganizowana Ochotnicza Straż Pożarna. Sprawował aktywną opiekę nad jednostkami OSP na terenie gminy, był zawsze tam gdzie potrzebna była pomoc dla druhów strażaków i potrafił być skuteczny i wierny strażackiej służbie przez całe życie - napisano na stronie internetowej OSP Klimontów.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 22 stycznia, o godzinie 12.00 w Klimontowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie