Znakomity początek sezonu buskiego Słoneczka z medalami w hali

Adam Ligiecki
Ekipa buskiego Słoneczka przywiozła z Kielc aż dziewięć medali.
Ekipa buskiego Słoneczka przywiozła z Kielc aż dziewięć medali. Adam Ligiecki
Dziewięć medali zdobyli lekkoatleci buskiego klubu Słoneczko w Halowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego, rozegranych w styczniu w Kielcach. Cztery razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Lekkoatleci rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Do tej pory rozsławiali Słoneczko biegacze - teraz do głosu doszli też skoczkowie.

Świetnie spisał się Aleksander Wróbel, który debiutując w kategorii juniorów młodszych, zdobył złoty medal w skoku wzwyż, wynikiem 185 centymetrów. Rekord życiowy poprawił o centymetr. - „Oli” robi stałe postępy. Stać go na wynik w granicach 190 - chwali utalentowanego skoczka Zdzisław Perepiczko, prezes i trener buskiego Słoneczka.

Także „złoto”, ale w skoku w dal wywalczył nowy nabytek klubu 16-letni Patryk Kociński - wynikiem 6,11 metrów. Dwa razy najwyższym podium stanęła Izabela Sala, która wygrała skok wzwyż - 130 centymetrów oraz skok w dal dziewcząt - 4,48 metra.

Patrycja Banaś świetnie biega, ale przypomniała sobie, że potrafi też... nie gorzej skakać. Była druga w skoku w dal i trzecia na 60 metrów. Ponadto srebrne medale zdobyły Aleksandra Rajtar (600 metrów) i Katarzyna Rokita (60 metrów), a Izabela Sala dorzuciła „brąz” w biegu na 60 metrów.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?