Znamy komplet uczestników Final 4 Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Wśród nich PGE VIVE Kielce

Dawid Łukasik
Telekom Veszprem, Barca Lassa, Vardar Skopje i PGE VIVE Kielce zagrają w Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, które w dniach 1-2 czerwca odbędzie się w hali Lanxess Arena w niemieckiej Kolonii. Losowanie par półfinałowych we wtorek, 7 maja, o godzinie 12.

Telekom Veszprem wygrał pierwszy mecz we Flensburgu różnicą sześciu bramek, 28:22, więc przed rewanżem mogła być mocno pewna swego. Ale mecz w Veszprem Arenie rozpoczął się zaskakująco, gospodarze byli nieskuteczni i Flensburg objął prowadzenie 5:0. Pierwszą bramkę Telekom zdobył dopiero w 9. minucie. Ale od tego momentu drużyna z Veszprem wyraźnie poprawiła grę, w 20 minucie doprowadziła do remisu 9:9, a jeszcze przed przerwą wypracowała czterobramkową przewagę. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg meczu.

ZOBACZ>>>> Wytrzymali!!! PGE VIVE w Final Four [VIDEO, ZDJĘCIA]

Bez żadnych problemów do F4 awansowała drużyna z Barcelony, która po raz drugi pokonała ubiegłorocznego finalistę, HBC Nantes. 5 bramek z 8 rzutów zdobył dla Nantes Nicolas Tournat, obrotowy, który za rok trafi do PGE VIVE Kielce.

Po dramatycznym meczu swój czwarty awans do Final Four wywalczyło PGE VIVE Kielce. Kielczanie po pierwszym meczu mieli 10 bramek zaliczki (34:24), ale w rewanżu w Paryżu PSG już do przerwy odrobiło siedem bramek (18:11). W drugiej połowie przewaga paryżan osiągała już 11 bramek, ale w końcówce Żółto-Biało-Niebiescy pokazali charakter i ostatecznie przegrali różnicą dziewięciu bramek, 26:35.

ZOBACZ>>>> Szalona radość PGE VIVE na boisku i w szatni po meczu w Paryżu [VIDEO]

Ciekawy był również mecz w Segedynie. Miejscowy MOL-Pick pierwsze spotkanie z Vardarem Skopje przegrał na wyjeździe różnicą ośmiu goli, 23:31. W rewanżu straty odrobił już do przerwy - było 17:9. W drugiej połowie mistrzowie Węgier jeszcze podkręcili tempo i w 38 minucie wygrywali już + 9 (22:13). Ostatni kwadrans to już przewaga zwycięzców Ligi Mistrzów z 2017 roku, którzy w 49 minucie przegrywali tylko 23:25, a ostatecznie ulegli Pickowi 25:29 i pojadą do Kolonii. 6 bramek (z 11 rzutów) dla MOL-Picku zdobył były zawodnik PGE VIVE, Dean Bombac, a najlepszym strzelcem gości (8 bramek na 12 prób) był Igor Karacić, który od kolejnego sezonu grał będzie w Kielcach.

ZOBACZ>>> Julen Aginagalde po awansie do Final Four: Pokazaliśmy charakter!

Wyniki meczów rewanżowych 1/4

Telekom Veszprem - SG Flensburg-Handewitt 29:25 (17:13), pierwszy mecz 28:22, awans Telekomu.

Barca Lassa - HBC Nantes 29:26 (17:14), pierwszy mecz 32:25, awans Barcy,

Paris Saint Germain Handball - PGE VIVE Kielce 35:26 (18:11), pierwszy mecz 24:34, awans PGE VIVE.

MOL-Pick Szeged - Vardar Skopje 29:25 (17:9), pierwszy mecz 23:31, awans Vardaru.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA