Znamy laureatów konkursu fotograficznego Życie jest piękne

  Znamy laureatów konkursu fotograficznego Życie jest piękne

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wręczenie nagród 7 grudnia.
  Po raz siódmy Kieleckie Centrum Kultury zorganizowało konkurs na najpiękniejsze zdjęcia pokazujące urodę życia. Tym razem nadesłano na niego 1457 prac. - Głównie z regionu - mówi jeden z jurorów, fotografik Andrzej Borys zaniepokojony takim stanem rzeczy. Oprócz niego w jury zasiedli: Ks. Leszek Skorupa, Wiesław Turno, Waldemar Kobuz, Michał Gdak.

  Niestety, wiele osób nadsyłających zdjęcia nie zapoznało się z regulaminem i z przyczyn formalnych już na wstępie trzeba było odrzucić 300 z nich.
  Późniejsza selekcja także postępowała szybko. - Nie mam nic przeciwko robieniu zdjęć telefonem, ale dobrze by było gdyby przed wysłaniem ich autorzy zastanowili się po co takie zdjęcie wykonali. Niestety, przypadkowych prac było wiele - dodaje Borys i proponuje by zastanowić się nad zmianą regulaminu. - W tej chwili jest to konkurs na zdjęcia do kalendarza a nie fotograficzny - argumentuje.
  Jury wybrało finałową dwudziestkę czwórkę. 12 nagrodzonych zdjęć będzie przez rok pokazywanych na gmachu Kieleckiego Centrum Kultury - ich montaż planowany jest na początek grudnia. Te zdjęcia znajdą się także na kartach kalendarza na rok 2014, pozostałe 12 to prace wyróżnione.

  Wśród zwycięzców konkursu nagrodzonych 2 tys. zł jest sześciu kielczan i jedna osoba z Morawicy.
  Nagrodzeni: Emilia Szlufik, Wiktor Franko, Wojciech Owczarzak, Iza Faber, Michał Jaroń, Olga Grabiwoda, Piotr Krupa, Tomasz Okoniewski, Bartosz Kruk, Tomasz Seweryn, Zbigniew Zalewski, Magdalena Wolff.
  Wyróżnieni: Kiełbasa Daniel, Juszkiewicz Tomasz, Jasiczek Piotr, Bączek Małgorzata, Nurzyński Eugeniusz, Kowalska Klaudia, Woźniak Witold, Korbiński Jarosław, Pytel Stanisław, Karliński Artur, Łoś Marcelina, Dziedzic Tomasz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda