Znamy laureatów konkursu fotograficznego Życie jest piękne

  Znamy laureatów konkursu fotograficznego Życie jest piękne

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wręczenie nagród 7 grudnia.
  Po raz siódmy Kieleckie Centrum Kultury zorganizowało konkurs na najpiękniejsze zdjęcia pokazujące urodę życia. Tym razem nadesłano na niego 1457 prac. - Głównie z regionu - mówi jeden z jurorów, fotografik Andrzej Borys zaniepokojony takim stanem rzeczy. Oprócz niego w jury zasiedli: Ks. Leszek Skorupa, Wiesław Turno, Waldemar Kobuz, Michał Gdak.

  Niestety, wiele osób nadsyłających zdjęcia nie zapoznało się z regulaminem i z przyczyn formalnych już na wstępie trzeba było odrzucić 300 z nich.
  Późniejsza selekcja także postępowała szybko. - Nie mam nic przeciwko robieniu zdjęć telefonem, ale dobrze by było gdyby przed wysłaniem ich autorzy zastanowili się po co takie zdjęcie wykonali. Niestety, przypadkowych prac było wiele - dodaje Borys i proponuje by zastanowić się nad zmianą regulaminu. - W tej chwili jest to konkurs na zdjęcia do kalendarza a nie fotograficzny - argumentuje.
  Jury wybrało finałową dwudziestkę czwórkę. 12 nagrodzonych zdjęć będzie przez rok pokazywanych na gmachu Kieleckiego Centrum Kultury - ich montaż planowany jest na początek grudnia. Te zdjęcia znajdą się także na kartach kalendarza na rok 2014, pozostałe 12 to prace wyróżnione.

  Wśród zwycięzców konkursu nagrodzonych 2 tys. zł jest sześciu kielczan i jedna osoba z Morawicy.
  Nagrodzeni: Emilia Szlufik, Wiktor Franko, Wojciech Owczarzak, Iza Faber, Michał Jaroń, Olga Grabiwoda, Piotr Krupa, Tomasz Okoniewski, Bartosz Kruk, Tomasz Seweryn, Zbigniew Zalewski, Magdalena Wolff.
  Wyróżnieni: Kiełbasa Daniel, Juszkiewicz Tomasz, Jasiczek Piotr, Bączek Małgorzata, Nurzyński Eugeniusz, Kowalska Klaudia, Woźniak Witold, Korbiński Jarosław, Pytel Stanisław, Karliński Artur, Łoś Marcelina, Dziedzic Tomasz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda