Znane i cenione osoby z akademią Synergia Kielce. To innowacyjny projekt przeznaczony dla młodych piłkarzy

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Bartłomiej Słowak i Wojciech Jagodziński, pomysłodawca innowacyjnego projektu przeznaczonego dla młodych piłkarzy
Bartłomiej Słowak i Wojciech Jagodziński, pomysłodawca innowacyjnego projektu przeznaczonego dla młodych piłkarzy Archiwum prywatne
Coraz bliżej do otwarcia nowej akademii piłkarskiej Synergia Kielce. Innowacyjny projekt przeznaczony dla młodych piłkarzy urodzonych w latach 2007 - 2012 zakłada holistyczny, wszechstronny rozwój młodych sportowców.

Młodzi piłkarze, którzy zdecydują się na udział w tym projekcie mogą liczyć na treningi pod okiem znakomitych fachowców, nie tylko z piłki nożnej. Tak jak informowaliśmy w czerwcu, ważną funkcję modelu Synergii stanowią sporty wspierające rozwój, prowadzone przez trenerów przygotowania specjalistycznego. Osobą odpowiedzialną za ten odcinek funkcjonowania Synergii jest judoka oraz zapaśnik Bartłomiej Słowak.

- Synergia jest to innowacyjny projekt metodyki treningowej młodych piłkarzy. Zdecydowałem się wziąć w nim udział, ponieważ podoba mi się holistyczny rozwój zawodników, który przedstawił mi Wojtek Jagodziński. Trening adeptów piłki nie opiera się tylko na zajęciach na boisku. W projekcie biorą udział także trenerzy specjalistyczni, którzy mają za zadanie rozwijać młodzież na innych płaszczyznach niż futbol. Razem ze mną będą pracowały dwie fantastyczne dziewczyny, znakomite zawodniczki i trenerki: Ania Karyś (akrobatyka/gibkość) oraz Karolina Młodawska (lekkoatletyka/skoczność, technika biegu). Moim zadaniem będzie usprawnić zawodników gimnastycznie, sprawić aby nie bali się kontaktu z przeciwnikiem. Chcemy, aby nasi zawodnicy byli silni, sprawni i odważni. Trening będzie opierał się na metodyce treningowej judo i zapasów. Sam jako były zawodnik judo i aktualny zawodnik zapasów w stylu wolnym uważam, że te dwie dyscypliny są najbardziej ogólnorozwojowymi sportami. Jestem przekonany, że takie podejście treningowe zaowocuje sukcesami w przyszłości - powiedział Bartłomiej Słowak.

Ważnym elementem Synergii jest sztab medyczny oraz pełne wsparcie ze strony akademii w zakresie diagnostyki i stałego monitorowania zdrowia młodych piłkarzy. Szefem zespołu jest znany i bardzo ceniony w regionie lekarz medycyny rodzinnej oraz medycyny sportowej doktor Sebastian Kędzierski. W swoim teamie pracuje z doktor Sylwią Jagodzińską - lekarzem dentystą, mgr Arturem Marszałkiem - fizjoterapeutą. Zarówno doktor Kędzierski jak i mgr Marszałek są wykładowcami na UJK. Wsparcie w diagnostyce gwarantują partnerzy medyczni: Platinum Dent oraz Health Service. W Synergii nie zabraknie psychologa, dietetyka i rzecznika prasowego, który będzie miał za zadanie przeprowadzać warsztaty i przygotowywać młodych piłkarzy do wystąpień przed kamerą lub mikrofonem.

W sztabie szkoleniowym pracującym z piłkarzami na boisku zobaczymy między innymi: Artura Jagodzińskiego, Wojciecha Jagodzińskiego, Cezarego Ruszkowskiego, Janusza Cieślaka, Michała Lecha i Mariusza Trelę, który będzie odpowiadał za treningi bramkarskie. - Po blisko dwóch latach ciężkiej pracy dochodzimy do upragnionego momentu otwarcia Synergii Kielce. Początkowo planowaliśmy otwarcie na przełomie lipca i sierpnia jednak z różnych względów odłożyliśmy to w czasie. Uruchamiamy dziś stronę startową www.synergiakielce.pl na której będzie można się zarejestrować, aby najpóźniej w październiku wziąć udział w treningach otwartych naszej akademii- powiedział pomysłodawca projektu Wojciech Jagodziński.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie