Znicz Chęciny drużynowym mistrzem Polski do 15 lat w zapasach kobiet. Klub zapisał kolejną piękną kartę w swojej historii

Dorota Kułaga
Kolejne udane starty mają na koncie zapaśniczki Znicza Chęciny. Zostały drużynowym Mistrzem Polski do 15 lat w zapasach na zawodach, które odbyły się w Kielcach.

W turnieju uczestniczyło 110 dziewcząt z 42 klubów i 142 chłopców z 49 klubów z Polski. Mistrzostwa Polski były eliminacjami do Mistrzostw Europy U15, zawody były na bardzo wysokim poziomie. Sędzią głównym był Zbigniew Grudzień, prezes LKS Znicz Chęciny. Sędziowała także Małgorzata Krężołek, była zawodniczka Znicza.

Reprezentacja Znicza składała się z 8 zawodniczek i 2 zawodników. Świetnie zaprezentowały się dziewczyny, które wywalczyły trzy medale. W kategorii 39 kg najlepsza okazała się Patrycja Bukowska i to ona wywalczyła złoty medal. W mocno obsadzonej kategorii do 50 kg po zaciętych pojedynkach eliminacyjnych, w finale spotkały się dwie zawodniczki Znicza - złoty medal wywalczyła Anna Jackiewicz a srebrny Wiatr Wiktoria.

Po zaciętych walkach o brązowe medale, w których zawodniczki Znicza uległy swoim rywalkom i znalazły się tuż poza podium:
Anna Staniak - kategoria 46 kg
Julia Gibalska - kategoria 54 kg
Nadia Kocia - kategoria 54 kg

Oliwia Higgins wywalczyła VII miejsce, Gabriela Stokowiec IX miejsce. W klasyfikacji drużynowej kobiet Znicz Chęciny był najlepszy. W stylu wolnym walczący w kategorii 68 kg Wojciech Majchrzyk wywalczył V miejsce.

Trenerami w LKS Znicz Chęciny są: Małgorzata Król, Ewa Gibalska, Bogusław Kabała, Katarzyna Bukowska.

- Dziękujemy jednemu że sponsorów LKS Znicz Chęciny panu Januszowi Znojek - Zajazd Pod Srebrną Górą w Chęcinach za ufundowanie uroczystego obiadu, na którym mogliśmy świętować drużynowego Mistrza Polski U15 w zapasach kobiet.
Dziękujemy także za wsparcie i pomoc w działalności klubu: burmistrzowi Gminy i Miasta Chęciny panu Robertowi Jaworskiemu,
Urzędu Marszałkowskiemu Kielce, Mirosławowi Rylskiemu - sieć sklepów Euro, Cukierni Ramiączek, firmom Tawol, Alftrans, Fundacji Lotto, LZS Kielce. Dziękujemy prezesowi, trenerom, rodzicom i zawodnikom, którzy wkładają serce w to, co robią - powiedziała Małgorzata Król, jedna z trenerek.