Zobacz zawodników Vive Tauronu z medalami Super Globe

PK
Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zdobyli w czwartek trzecie miejsce na zakończonych w katarskim Doha nieoficjalnych klubowych mistrzostwach świata Super Globe. w spotkaniu o trzecie miejsce drużyna trenera Tałanta Dujszbajewa pokonała gospodarzy, drużynę Al-Sadd 36:25.

Vive Tauron był pierwszym polskim klubem, który zagrał na tej imprezie. Po zakończeniu finału kielczanie odebrali brązowe medale oraz symboliczny czek na 150 tysięcy dolarów.

Pierwsze miejsce, podobnie jak przed rokiem, zajęła niemiecka drużyna Fuechse Berlin, która w finale pokonała francuski Paris Saint Germain Handball 29:28.