Żona zmarłego piłkarza Jacka Lewandowskiego ma prośbę do wszystkich, którzy chcą upamiętnić zmarłego męża [ZDJĘCIA]

dor
15 maja nagle zmarł Jacek Lewandowski, były kapitan Arki Pawłów. Miał 34 lata. Rodzina zmarłego na czele z żoną Karoliną ma serdeczną prośbę do uczestników pogrzebu i do tych wszystkich, którzy chcą upamiętnić zmarłego Jacka Lewandowskiego. Fot. Star Starachowice/zrzutka.pl
Informowaliśmy już, że 15 maja nagle zmarł Jacek Lewandowski, były kapitan Arki Pawłów. Miał 34 lata. Rodzina zmarłego na czele z żoną Karoliną ma serdeczną prośbę do uczestników pogrzebu i do tych wszystkich, którzy chcą upamiętnić zmarłego Jacka Lewandowskiego.

Oto wpis z Fanpage'u Staru Starachowice i link do zrzutki.pl

Ostatnia wola rodziny
Ku pamięci śp. Jacka "Lewego" Lewandowskiego
Szanowni Państwo

Śp. Jacek był wychowankiem Staru Starachowice. Przez wiele lat występował na pozycji środkowego pomocnika. Barwy Zielono Czarnych reprezentował w drużynach młodzieżowych gdzie był bardzo ważnym ogniwem.

Jednak debiut w seniorskiej piłce zanotował w Arce Kałków (obecnie Arka Pawłów). Arka skupiała głównie zawodników z regionu. Jednym z nich był właśnie śp. Jacek, który postanowił spróbować swoich sił w seniorskim futbolu. Zaprezentował się na tyle dobrze, że trener Jerzy Glibowski włączył go do kadry zespołu. Mało tego Jacek był podstawowym zawodnikiem Arki, a także jej kapitanem.

Z biegiem czasu coraz bardziej polepszał swoją pozycję w zespole. Był niezwykle ważnym elementem drużyny. Trudno było sobie wyobrazić podstawową jedenastkę bez Jacka. Zakusy pod swojego wychowanka robił również później reaktywowany Star Starachowice. W Kałkowie występował do 2009 roku.

W rundzie wiosennej 2009/2010 Jacek przeniósł się do swojego macierzystego klubu – Staru Starachowice. Zielono-Czarni dopięli swego a zawodnik zadebiutował w seniorskiej drużynie z miasta, w którym się urodził. Swój pierwszy mecz w seniorskim zespole Staru zanotował przeciwko Polanom Pierzchnica. Ostatni mecz rozegrał przeciwko GKS-owi Kluczewsko.

Piłka nożna była jedną z pasji śp. Jacka, która towarzyszyła mu przez całe życie dlatego zgodnie z prośbą rodziny zmarłego żona Karolina zwraca się z prośbą aby wszyscy chętni, którzy chcą upamiętnić pamięć jej zmarłego męża zamiast kupna kwiatów i wiązanek wsparły finansowo oba kluby tak bliskie jego sercu. Zebrane pieniądze zostaną po połowie rozdzielone pomiędzy oba kluby: GKS Arka Pawłów i Star Starachowice.

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona dnia 20 maja 2020, o godz. 10:00 w Kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Radomskiej w Starachowicach.

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"

Kliknij >>> TUTAJ <<< żeby przejść do zrzutki.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie