Dzieci miały wspaniałą okazję uczyć się malowania na szkle. Mogły samodzielnie ozdabiać słoiczki, z których wykonane zostaną wazoniki na kwiaty. Najmłodsi popisywali się inwencją twórczą wykonując z kartonowych talerzyków owoce i postacie różnych zwierzątek.
Wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka rzeźby w mydle.
Środowe zajęcia zaczęły się patriotycznie. Dzieci udały się na wycieczkę na Stary Cmentarz w Kijach, gdzie wysłuchały gawędy druhny drużynowej o bohaterach poległych podczas wojen i powstań narodowych. Odwiedziły również miejsce pamięci związane z zamordowanym przez okupanta niemieckiego, księdzem Bolesławem Stradowskim.
Kolejnym celem wycieczki było gospodarstwo ekologiczne obecnego księdza proboszcza, gdzie dzieci mogły zobaczyć i nakarmić kozy, kaczki i owieczki.
Na czwartek zaplanowane jest ognisko w urokliwym miejscu – Kijskiej Kasztelani.
Poseł PiS rzecznikiem praw obywatelskich?