MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zuzia Omasta Talentem Pińczowskim 2017! [ZAPIS TRANSMISJI]

Anna Bilska
Wokalistka Zuzanna Omasta wygrała trzecią edycję show "Echa Dnia" - Talent Pińczowski 2017.

W poniedziałek wieczorem w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury poznaliśmy laureatów trzeciej edycji show „Echa Dnia” - Talent Pińczowski 2017. Pierwsze miejsce zdobyła wokalistka Zuzia Omasta.

Zuzia pochodzi z Pińczowa. Uczęszcza do trzeciej klasy Gimnazjum numer 2 w Pińczowie. Śpiewu uczy się od trzech lat, obecnie u Samueli Modzelewskiej w Kielcach. Wygrana w Talencie to jeden z jej większych sukcesów. - Zupełnie nie spodziewałam się wygranej, bo tak naprawdę, to nie mam jeszcze wielu osiągnięć w konkursach wokalnych. Dlatego to dla mnie duża sprawa - mówiła Zuzia tuż po odebraniu nagrody, kiedy znów emocje wzrosły. Wcześniej, podczas wykonania utworu „Dłoń” Natalii Kukulskiej, Zuzia uroniła łzy wzruszenia. - To dla emocjonujący utwór, głęboko go przeżywam - tłumaczyła.

Po wystąpieniu otuchy dodawał prowadzący Michał Trzepałka. - Ręce aż ci drżą! Spokojnie, już po wszystkim! Czas na ocenę jurorów.

Ocena była bardzo wysoka. W wyniku głosów publiczności i jurorów, Zuzia wygrała show. Za zwycięstwo wokalistka otrzymała 500 złotych i awans do półfinału show Talent Świętokrzyski, który odbędzie się 26 stycznia na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Drugie miejsce w Talencie Pińczowskim zajął zespół Time to Shine, który tworzą uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierążni (gmina Działoszyce). Formacja zaprezentowała styl tańca oparty na technice underground i modern jazz. Jurorów chwalili tancerzy za pomysł i oryginalność, a szczególnie zachwycił ich układ choreograficzny, który przygotowała Paulina Patyna. Grupa otrzymała 400 złotych nagrody.

Trzecie miejsce zajęła wokalistka Karolina Zaręba, znana między innymi z występów z zespołem „Działoszanki”. Poza muzyką interesuje się fotografią i filmem. W nagrodę otrzymała 300 złotych.

Nagrody finansowe dla laureatów ufundował Urząd Miejski w Pińczowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.
Podczas finału przyznano też nagrodę specjalną. Na wycieczkę do Brukseli ufundowaną przez poseł do Parlamentu Europejskiego, Beatę Gosiewską, pojedzie poeta Adam Pasek.

Przed nami kolejne emocje z Time to Shine, Karolina Zaręba wezmą udział w ćwierćfinale Talentu Świętokrzyskiego. Dołączą do nich wokalistki Alicja Stando i Zosia Połetek, które otrzymały „dzikie karty” od jurorów - tancerki Kamili Drezno, muzyka Łukasza Sobieraja i reżysera Jurka Mozolewskiego.

Zwycięzca Talentu Świętokrzyskiego, którego finał odbędzie się 11 lutego w Targach Kielce, otrzyma 5 tysięcy złotych! Laureat drugiego miejsca 3 tysiące złotych, a trzeciego - 2 tysiące złotych. Będą także do zdobycia stypendia (Stypendium od Fundacji Fabryki Marzeń 12 miesięcy po 500 złotych oraz stypendium od Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego 3000 złotych) a także wycieczki do Brukseli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie