Zwycięstwa Grecji i Kolumbii w Minimundialu 2014

/KAR/
W środę w Mniowie odbyły się pierwsze spotkania grupy C piłkarskiego turnieju dla gimnazjalistów Minimundial 2014. Swoje spotkania wygrały Grecja i Kolumbia. W czwartek w Wilczycach rywalizować będą drużyny z grupy H.

W pierwszym pojedynku Gimnazjum z Mniowa, czyli turniejowa Grecja pokonało Japonię ("dziewiątka" z Kielc) 2:1. - Nasza przewaga w tym meczu nie podlegała dyskusji. Bramkę w pierwszej połowie straciliśmy po kontrataku. Po przerwie przycisnęliśmy jeszcze bardziej i udało nam się strzelić dwa gole, które dały nam zwycięstwo - mówił Michał Milcarz, trener Grecji.

W drugim, bardzo zaciętym spotkaniu, Kolumbia ("jedynka" ze Strawczyna) wygrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej (Radoszyce) 6:4. - Mecz był bardzo zacięty. Mimo, że prowadziliśmy do przerwy 4:1, to nasi przeciwnicy w drugiej połowie zagrali jeszcze lepiej i niemal odrobili stratę. W tej części gry prowadziliśmy najpierw 4:3, a później 5:4 - mówił Aleksander Niwiński, trener Kolumbii.

Wyniki grupy C:
Grecja (Gim. Mniów) - Japonia (Gim. 9 Kielce) 2:1 (0:1),
Dawid Rejman, Konrad Krakowiak - Przemysław Herod;
Kolumbia (Gim. 1 Strawczyn) - Wybrzeże Kości Słoniowej (Gim. Radoszyce) 6:4 (4:1), Kamil Bielawski 3, Krystian Kmiecik 2, Mateusz Cerkowniak - Cezary Fabicki, Paweł Szmit, Wojciech Umański, Paweł Maciążek.

1. Kolumbia 1 3 6-4
2. Grecja 1 3 2-1
3. Japonia 1 0 1-2
4. Wybrzeże Kości Słoniowej 1 0 4-6

Najlepsi strzelcy turnieju: 8 - Tomasz Łukasik (Gim. Słupia Jędrzejowska), 6 - Mikołaj Szczygielski (Gim. Chmielnik), Piotr Zawadzki (Gim. 1 Piekoszów).

W CZWARTKOWYCH MECZACH
Grupa H (boisko w Wilczycach): Belgia (Gim. Koprzywnica) - Algieria (Gim. Ćmielów), godz. 9, Rosja (Gim. Wilczyce) - Korea Południowa (Gim. 1 Sandomierz), godz. 10.10.

DZIĘKUJEMY ZA POMOC
Organizatorzy Minimundialu 2014 dziękują włodarzom Victorii Mniów za bezpłatne udostępnienie obiektu sportowego na potrzeby naszego turnieju.