Zwycięstwa KSP Kielce i Sparty Daleszyce, porażka Łysicy Bodzentyn

Damian Wiśniewski
Piłkarki KSP Kielce miały powody do radości w ostatniej kolejce drugiej ligi.
Piłkarki KSP Kielce miały powody do radości w ostatniej kolejce drugiej ligi. facebook.com / KSP Kielce
Lider drugiej ligi małopolskiej kobiet, Sparta Daleszyce, wygrał kolejne spotkanie w sezonie. Zawodniczki Orląt Kielce wbiły rywalkom trzy gole, a Łysica Bodzentyn doznała wysokiej porażki.

Resovia II Rzeszów - KSP Kielce 0:3 (0:0)
Bramki:
Magdalena Lisowska 47, 74, Julia Puchała 70.

KSP: Petelicka - Soboń, Sudomirska, Niedźwiecka, Kliszewska (70. Perlik) - Chrzanowska, Czerwiak, Olesińska, Skibowska - Puchała - Lisowska (80. Malarczyk).

- Zagraliśmy dobre zawody. Przez cały mecz mieliśmy przewagę, ale udowodniliśmy ją w drugiej połowie, kiedy potrafiliśmy zagrać skutecznie - powiedział nam po meczu trener KSP Łukasz Tekiel.

Prądniczanka Kraków - LKS Łysica Bodzentyn 4:0 (4:0)
Bramki:
Justyna Kapustka 5, 28, Natalia Malota 30, Katarzyna Kuciel 41.

Łysica: Wrzesień - Weronika Michta, Bazan, Kowalik, Szewczyk - Dominika Michta (80. Kita), Zyguła, Ziomek (70. Latała), Kucharska (60. Błędzińska) - Kosiarska, Zakrzewska.

- Przyjechaliśmy pięć minut po czasie i po błyskawicznej rozgrzewce musieliśmy zacząć mecz. Zanim dziewczyny się zorientowały, to już było 0:1. Otrząsnęliśmy dopiero po przerwie i zaczęliśmy lepiej grać. Mieliśmy swoje okazje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Niemniej uważam, że bardziej sprawiedliwy byłby wynik 4:2 lub 4:3 - powiedział po meczu Mirosław Rubinkiewicz, trener Łysicy.

Sparta Daleszyce - Naprzód Sobolów 2:1 (0:1)
Bramki:
Daria Nowak 77, Weronika Ożibko 87 - Joanna Chlebda 41.

Sparta: Naglarska - Krzysztofik, Lipa, Kaleta, Ożibko - Tymowska (80. Gibała), Bednarska, Pawlik, Nowak - Kamila Komisarczyk, Iwaniec (80. Patrycja Komisarczyk).

W pierwszej połowie przeciwniczki nie stwarzały zagrożenia i my utrzymywaliśmy się przy piłce, ale po kontrowersyjnym rzucie karnym straciliśmy bramkę. Po przerwie gra przebiegała pod nasze dyktando, rywalki nie wychodziły na naszą połowę. Wynik mógł być nawet jeszcze wyższy, ale trudne warunki atmosferyczne uniemożliwiły nam lepszą skuteczność - powiedział po tym meczu trener Sparty, Marcin Wengorski.