Zwycięstwo i porażka w Klasie A. Teraz przed Orliczem II Suchedniów i ULKS-em Łączna ważne i ciekawe mecze

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Miniona kolejka była dla zespołów Klasy A z powiatu skarżyskiego połowicznie udana. ULKS Łączna wygrał, a Orlicz II Suchedniów przegrał. Najbliższa kolejka przyniesie ważne mecze.

Po meczu derbowym pomiędzy Orliczem II Suchedniów a ULKS-em Łączna oba zespoły zagrało kolejne mecze ligowe.

ULKS Łączna podjął Tęczę Gowarczów, bezpośredniego rywala z tabeli, który miał punkt więcej. Wygrana była bardzo ważna i gospodarze stanęli na wysokości zadania, choć kibiców i samych siebie trzymali w niepewności do 89. minuty, gdy strzelili gola na wagę trzech punktów.

Ekipa Tadeusza Żmijewskiego ma teraz dziesięć punktów, co daje miejsce w środku tabeli, na siódmym miejscu.
Orlicz II Suchedniów pojechał na spotkanie z KS-em Smyków, ale uległ nieznacznie 0:1. Ekipa Rajmunda Kabały zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

W najbliższy weekend oba zespoły czekają ciekawe mecze. Orlicz II Suchedniów zagra u siebie z szóstą w tabeli Astrą Piekoszów, natomiast ULKS Łączna pojedzie do Stąporkowa na mecz wiceliderem, czyli zespołem Radiator$.

Oba mecze odbędą się w niedzielę, 17 października 2021 r., o godz. 15.00.

ULKS Łączna – Tęcza Gowarczów 2:1 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Bracha 56, Jakub Kryczka 89 – Karol Chmielewski 14

ULKS: Rączka – Karpiński, Dulęba, Chrapkiewicz, Kryczka, Wojtasiński (65 Orzeszek), Piasta, Zegadło, Bracha, Jagodzki, Żaba-Żabiński

KS Smyków – Orlicz II Suchedniów 1:0 (1:0)

Bramka: Michał Miśtal 76

Orlicz II: Chrzanowski – Mądzik, Jabłoński, Łubek, Turski, Bryczkiewicz, Kuś (80 Stefański), Działak (50 Sucheński), Nowak (80 Zwada), Chrzęszczyk (65 Gniaździński), Kita.