Zwycięstwo Korony Handball Kielce w Lublinie z AZS UMCS 24:20

(KAR)
Marta Rosińska była najskuteczniejszą zawodniczką Korony Handabll Kielce w meczu wyjazdowym z AZS UMCS Lublin. Zdobyła 8 bramek. Kamil Markiewicz
W meczu 13. kolejki pierwszej ligi kobiet szczypiornistki Korony Handball Kielce pokonały na wyjeździe AZS UMCS Lublin 24:20.

AZS UMCS Lublin - Korona Handball Kielce 20:24 (10:13)
Korona Handball:
Hibner, Januchta, Kos - Woźniak, Kaźmiruk, Młynarska 2, Bortnowska 2, Pinda 5, Hynek 1, Skowrońska 3, Rosińska 8 (4), Kędzior 3, Tutaj.

Kielecki zespół od początku miał przewagę nad zespołem gospodarzy. Już w 1 minucie po bramce Magdaleny Kędzior Korona Handball objęła prowadzenie, którego nie dała sobie odebrać przez całe spotkanie. Przez cały mecz zespół z Kielc prowadził kilkoma bramkami. Podopieczne Tomasza Popowicza radziły sobie bardzo dobrze w obronie, skutecznie odpierając ataki lublinianek. Od 19 minuty nastąpił przestój w grze kielczanek. Zdobyły one wtedy 13 bramkę. W 29 minucie gola mogła zdobyć Magdalena Skowrońska, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Na kolejnego gola musiały czekać aż 17 minut. W 36 minucie strzelecką niemoc przełamała Kędzior, zdobywając 14 bramkę. W 50 minucie Korona Handball prowadziła już 20:15. Warto podkreślić, że w dużym stopniu do zwycięstwa przyczyniły się zmienniczki kieleckiej drużyny. - Cieszymy się z pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie. Przed nami spotkanie z drużyną z Warszawy, której będziemy chcieli się zrewanżować z porażkę - mówiła Agnieszka Młynarska, zawodniczka Korony Handball.

- To już kolejny mecz, w którym zagraliśmy dobrze. Dziewczęta pokazały charakter oraz wolę zwycięstwa. Należą im się duże słowa uznania. Nawet to, że było to wyjazdowe spotkanie nie przeszkodziło nam w odniesieniu zwycięstwa. Wszystkie zawodniczki, które zagrały wniosły dużo do gry naszej drużyny. Chciałbym podziękować dużej grupie kibiców, która pojechała z Kielc do Lublina na to spotkanie. Stworzyła ona tak niesamowitą atmosferę, że czuliśmy się, jakbyśmy grali we własnej hali - powiedział Tomasz Popowicz, szkoleniowiec Korony Handball.

W innych meczach: SMS ZPRP Płock - UKS PCM Kościerzyna 22:21, KPR Kobierzyce - Sparta Oborniki 28:18, AZS AWF Warszawa - Jutrzenka Płock 27:28, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Dwójka Profil Nowy Sącz - przełożony na 8 lutego, Słupia Słupsk - Polonia Kępno - przełożony na 21 marca.

1. UKS PCM Kościerzyna 13 22 358-285
2. AZS Łączpol AWFiS Gdynia 12 22 344-265
3. KPR Kobierzyce 13 15 349-334
4. Polonia Kępno 12 15 307-297
5. Słupia Słupsk 12 14 307-276
6. AZS AWF Warszawa 12 11 327-330
7. Dwójka Profil Nowy Sącz 12 10 268-281
8. Jutrzenka Płock 13 10 311-336