Zwycięstwo Maxfarbeksu w Tychach. W środę pucharowe starcie z Cleareksem Chorzów

Mateusz Dudek
Facebook/ KS Sośnica Gliwice
Zwycięstwem 7:3 zakończyło się niedzielne, wyjazdowe starcie futsalistów Maxfarbeksu Futsal Busko-Zdrój z GKS Futsal Tychy. W środę, 11 marca we własnej hali Maxafarbex w ćwierćfinale futsalowego Pucharu Polski zmierzy się z Cleareksem Chorzów. Początek meczu o godzinie 18:30.

GKS Futsal Tychy - Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój 3:7 (2:5)
Bramki: Michał Słonina 3, Grzegorz Migdał 10, 39 - Tomasz Grzesiak 3, 13, 36, 36, samobójcza Dawid Kochanowski 6, Dawid Porębski 15, 15.
GKS: Borowski - Dudzik, Kochanowski, Słonina, Migdał oraz Bała, Biernat, Lisiński, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Kamiński, Dwórznik, Bernat.
Maxfarbex: Wałach - Przybył, Przeniosło, Porębski, Mroczka oraz Zachariasz, Francuz, Gąsior, Grzesiak, Armatys.

W trzecim z kolei ligowym meczu na wyjeździe, futsaliści z Buska w niedzielę zmierzyli się z wyżej notowanym w tabeli zespołem GKS Futsal Tychy. Spotkanie dobrze zaczęło się dla Maxfarbeksu, który objął prowadzenie już w trzeciej minucie. Kolejne minuty to wzajemna wymiana ciosów co spowodowało, że po trzynastu minutach podopieczni trenera Wiesława Francuza prowadzili 3:2. Dwie minuty później było 5:2 dla Maxfarbeksu po tym jak dwa gole w przeciągu sześćdziesięciu sekund zdobył Dawid Porębski. W międzyczasie posypały się też żółte i czerwone kartki dla zawodników obu drużyn. W drugiej połowie futsaliści z Buska zdobyli jeszcze dwa gole, na które GKS odpowiedział tylko jednym trafieniem w samej końcówce.

- Wyszliśmy na to spotkanie mocno zmobilizowani mimo osłabienia z powodu choroby Roberta Ślęczki i pauzy za kartki Łukasza Miki. W pierwszych minutach wynik zmieniał się kilkukrotnie. Później posypały się też kartki dla zawodników obu drużyn. Można jednak powiedzieć, że kontrolowaliśmy grę przez praktycznie większą część meczu. W drugiej połowie bramkami potwierdziliśmy swoją przewagę i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie - powiedział nam trener Maxfarbeksu, Wiesław Francuz, który w tym meczu wcielił się w rolę grającego trenera.

Po siedemnastu kolejkach Maxfarbex zajmuje z dorobkiem 27 punktów siódme miejsce w tabeli grupy południowej Pierwszej Ligi Futsalu. W następnej kolejce kibice w Busku zobaczą derby województwa świętokrzyskiego. We własnej hali podopieczni trenera Wiesława Francuza zmierzą się z sąsiadującym w tabeli zespołem GKS Ekom Invex Remedies Nowiny, który w pierwszym spotkaniu pomiędzy oboma ekipami w tym sezonie wygrał we własnej hali 4:1. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 14 marca. Początek o godzinie 16.

Nie lada gratka kibiców Maxfarbeksu czeka już w środę, 11 marca. Tego dnia w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ulicy Kusocińskiego 3 rozegrany zostanie mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski w futsalu, w którym drużyna z Buska zmierzy się z zajmującym obecnie czwarte miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy zespołem Cleareksu Chorzów. Ekipa z Chorzowa to pięciokrotny mistrz Polski w futsalu, a także dwukrotny zdobywca Pucharu Polski.

- Wiadomo, że czeka nas ciężki mecz z przeciwnikiem, który ma w swoim szeregu reprezentantów Polski i jest w pełni profesjonalnym klubem. My postaramy się zagrać najlepiej jak potrafimy - zapowiedział trener Wiesław Francuz.

Początek środowego spotkania w Busku o godzinie 18:30. Wydarzenie nie jest imprezą masową dlatego kibice będą mogli obejrzeć na żywo to wydarzenie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0