Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żywa Lekcja Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborcu

Klaudia Tajs
Dwa pokazy rekonstrukcyjne, które poprowadzi Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.
Dwa pokazy rekonstrukcyjne, które poprowadzi Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich. GOK Samborzec
Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu zaprasza na kolejne wydarzenia w ramach projektu „Żywa Lekcja Niepodległości”. Już piątego października, w Zespole Placówek Oświatowych w Chobrzanach odbędą się dwa pokazy rekonstrukcyjne, które poprowadzi Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Spotkania z historią, które dedykowane są uczniom i wszystkim zainteresowanym mieszkańcom to pomysł Gminnego Ośrodka Kultury Samborcu, który realizuje projekt pt. „Żywa lekcja Niepodległości”.

Na kolejne wydarzenia, w ramach projektu organizatorzy zapraszają już piątego października. Tym razem do Zespołu Placówek Oświatowych w Chobrzanach.

Dwa ciekawe spotkania
O godzinie 8 odbędą się zajęcia pod hasłem „Utrwalenie Niepodległej: tradycje i zwyczaje kawaleryjskie okresu międzywojennego - „Przybyli ułani pod okienko...”. Natomiast o godzinie godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie pod hasłem Od niepodległości do niepodległości - „Rozkwitały pąki białych róż”. Zajęcia mają charakter otwarty. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie oraz mieszkańcy, którzy w szkole, w Chobrzanach będą bardzo mile widziani.

W rocznicę niepodległości
O założeniach projektu mówi Sebastian Mazur, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Samborcu.

- Celem tego projektu jest wyrównanie szans mieszkańców gminy Samborzec w dostępie do narodowych zasobów dóbr kultury - tłumaczy dyrektor Sebastian Mazur.- Tematem przewodnim zadania jest niepodległość w kontekście najważniejszych rocznic narodowych obchodzonych w 2018 roku, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jubileuszu 250-lecia konfederacji barskiej.

W projekcie uczestniczą szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, z terenu gminy Samborzec oraz 6 najprężniej działających gminnych organizacji pozarządowych. Projekt skierowany jest także do mieszkańców gminy Samborzec, ze szczególnym naciskiem na młodzież w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym 13 – 19 lat oraz osoby dorosłe, głównie seniorów w wieku 60 plus.

Projekt trwa od sierpnia do końca października. W ramach projektu odbędą się dwa wyjazdy tematyczne do Warszawy obejmujące udział w koncercie w Filharmonii Narodowej i spektaklu w Teatrze Narodowym oraz wizytę w Muzeum Narodowym w Warszawie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

(Źródło:vivi24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie