Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przyroda

Grzegorz Tabasz
Całkiem niedawno sądziłem, iż rozpoczęcie eksperymentów na ludzkich zarodkach oznacza przekroczenie ostatniego tabu w biologii. Zbłądziłem.

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Chińscy naukowcy, których nie ograniczają żadne etyczne standardy, ogłosili światu, iż wyhodowali myszy, które przyszły na świat bez samców.

Do zapłodnienia komórek jajowych użyto plemników wyprodukowanych z komórek macierzystych. Urodzone myszy są tak doskonałej jakości, iż same stały się posiadaczami potomstwa. W tle eksperymentu leży, jak zawsze, dobro ludzkości. Konkretnie troska o mężczyzn, którzy wskutek fatalnej infekcji wirusem świnki lub terapii nowotworowej utracili zdolność do posiadania własnego potomstwa.

I tu pojawia się zdumiewający paradoks. Spora część ludzkości broni się przed posiadaniem potomstwa wyrafinowanymi technikami, zaś inni w pogoni za dzieciakami postawią świat na głowie. Zwyczajna adopcja mogłaby rozwiązać problemy jednych i drugich. Mniejsza z tym. Chiński eksperyment przekroczył wyobraźnię scenarzystów naszej kultowej „Seksmisji”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski