Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szkło w popularnych batonach. "Nie należy ich spożywać". GIS wydał ostrzeżenie [19.01.2022]

OPRAC.: MB
GIS poinformował o wycofaniu kolejnych produktów spożywczych.
GIS poinformował o wycofaniu kolejnych produktów spożywczych. Wojciech Wojtkielewicz/ Polska Press
Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) poinformował w komunikacie o wycofywaniu popularnych batonów "ze względu na zanieczyszczenie surowca wykorzystanego do ich produkcji fragmentami szkła".

Z ostatniej chwili: 19.01.2022

Wycofanie niektórych partii batonów marki Vitanella, BA! i YEMGO

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez Bakalland S.A. o prowadzonym przez tę firmę wycofaniu partii batonów marki Vitanella, BA! i YEMGO ze względu na zanieczyszczenie fragmentami szkła surowca wykorzystanego do ich produkcji- poinformowano w komunikacie.

Jednocześnie dodano, że Firma Bakalland S.A. rozpoczęła wycofywanie i poinformowała o możliwości zwrotu batonów.

Wycofanie produktu leczniczego dla palaczy

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu na terenie całego kraju serii produktu leczniczego Tabex (Cytisinum), 1,5 mg, tabletki powlekane.

W uzasadnieniu czytamy, że próbka produktu Tabex 1,5 mg, tabletki powlekane o numerze serii 31120 "nie spełnia wymagań specyfikacji w zakresie parametru zawartości zanieczyszczeń (w zakresie zawartości N – formylcitisine)".

- W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww.serii przedmiotowego produktu leczniczego- napisano.

Wycofanie partii suplementu diety

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania
o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o prowadzonym przez firmę Valentis wycofaniu wskazanej poniżej partii suplementu diety ze względu na zastosowanie do jego produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu- poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Szczegóły dotyczące produktów:

 • Nazwa suplementu: Kerabione, 60 kapsułek
 • Numer partii: 41104106
 • Data minimalnej trwałości: 30.06.2023.
 • Producent: Valentis AG, CH-6982 Agno – Lugano, Szwajcaria
 • Dystrybutor: Valentis Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 50, 02-255 Warszawa

Jednocześnie dodano, że sprzedaż zanieczyszczonej partii produktu została wstrzymana, a następnie zwrócona do producenta celem utylizacji.

Przekroczony dopuszczalny limit aflatoksyn w partii produktu pn. KRESTO Orzeszki

- Na podstawie kontroli urzędowej przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia produktu aflatoksynami- ostrzega GIS.- Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu- dodano.

Szczegóły dotyczące produktu:

 • Produkt - KRESTO Orzeszki ziemne prażone solone, 100 g
 • Numer partii - L211451V630
 • Najlepiej spożyć przed - 18.05.2022
 • Kraj pochodzenia: Argentyna
 • Producent - VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice

Producent wdrożył procedurę wycofania z rynku wskazanej w komunikacie partii.

Wykrycie Clostridium botulinum oraz toksyny botulinowej w wegańskiej paście warzywnej

- W wyniku postępowania wyjaśniającego związanego z zatruciem toksyną botulinową stwierdzono obecność Clostridium botulinum oraz toksyny botulinowej w próbce produktu pn. "Pasta warzywna śródziemnomorska z pestkami dyni Mega Vega"- czytamy w komuniakcie GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

 • Produkt: Pasta warzywna śródziemnomorska z pestkami dyni Mega Vega, 180 g
 • Data minimalnej trwałości / nr partii: 18.01.2022
 • Producent: Revocann Sp. z o.o., Wola Batorska 747, 32-007 Wola Batorska

Dystrybutor produktu, który częściowo wprowadził produkt do obrotu, rozpoczął wycofywanie produktu z rynku.

Jednocześnie podkreślono, że nie należy spożywać partii produktu określonej w tym ostrzeżeniu. W przypadku spożycia i wystąpienia objawów chorobowych w postaci nudności, wymiotów, zaburzeń widzenia, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Stwierdzenie Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj konsumpcyjnych

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj określonych poniżej- poinformowano w komunikacie. - Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może powodować przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy- dodano.

Szczegóły dotyczące produktu:

 • Produkt: 10 Świeżych jaj z chowu klatkowego, klasa A, klasa wagowa L, Jaja młodości Genowefa Kowieska
 • Numer partii/ Data minimalnej trwałości: 06.12.2021
 • Kod na skorupkach jaj: 3PL 14261338
 • Producent: Produkcja Jaj Konsumpcyjnych Genowefa Kowieska, Żelków Kolonia

Producent poinformował wszystkich odbiorców przedmiotowej partii jaj celem ustalenia stanów, zabezpieczenia, wycofania z rynku i przekazania do utylizacji.- Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia- dodano.

GIS poinformował o wycofaniu kolejnych produktów spożywczych.

Szkło w popularnych batonach. "Nie należy ich spożywać". GIS...

Bakterie Salmonelli spp. w jednej partii Tataru wołowego

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. w jednej partii produktu pn. Tatar wołowy, 200 g.- poinformował w komunikacie GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

 • Produkt – Tatar wołowy, 200 g
 • Numer partii: 3210312
 • Termin przydatności do spożycia: 03.12.2021
 • Producent: Zakłady Mięsne Łuków S.A., ul. Przemysłowa 15, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06110266 WE

Jak wskazano, nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. - W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem- napisano.

Producent - Zakłady Mięsne Łuków S.A., zadeklarował natychmiastowe zatrzymanie produkcji surowych wyrobów mięsnych, wykonanie dodatkowego mycia i dezynfekcji pomieszczeń produkcyjnych i maszyn, w tym dodatkowe zamgławianie środkiem dezynfekującym.

Ponadto jak poinformowano, przed wznowieniem produkcji zostaną pobrane próby czystościowe. Ponadto zakład, w ramach działań własnych, dokona weryfikacji produkcji poprzez badania w kierunku Salmonella spp. 10 kolejnych partii produkcyjnych. Dodatkowo zakład poinformował wszystkich odbiorców w ramach nadzoru właścicielskiego.

- Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łukowie, pod którego nadzorem znajduje się producent, nakazał niezwłoczne rozpoczęcie wycofania produktu z rynku- poinformowano. Organy Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania.

Migracja do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o stwierdzeniu migracji do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych z produktu określonego w komunikacie- poinformowano.

Szczegóły dotyczące produktu:

 • Produkt: Łopatka kuchenna nylonowa ‘SPATULA’ Redstone (33 cm)
 • Numer partii: 364105
 • Kod artykułu: 2575584
 • Kod kreskowy: 8719987077975
 • Dystrybutor: Action Service & Distributie B.V. Perenmarkt 15 Zwaagdijk Oost 1681 PG Netherlands

Produkt został wycofany ze wszystkich sklepów sieci Action Poland Sp. z o.o. Plakaty o analogicznej treści zostały wydrukowane i rozwieszone we wszystkich sklepach sieci Action Sp. z o. o.

Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością.

Stwierdzenie Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj konsumpcyjnych

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj- poinformował GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Moja kurka polskie jaja z chowu na wolnym wybiegu Klasa A, rozm. L
Numer partii: POW12 20.11
Najlepiej spożyć przed: 20.11.2021
Kod na skorupkach jaj: 1PL 10161326
Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A. przez: OVOVITA A. Kurasik 95-030 Rzgów, Prawda 60A Zakład Pakowania Jaj Prawda, kod zakładu pakowania: PL-10065901.

- Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może powodować przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy- dodano w komunikacie.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące partii suplementów diety

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę YANGO sp. z o.o. wycofaniu określonych partii suplementów diety ze względu na zastosowanie przy ich produkcji składnika, który w wyniku badań przeprowadzonych przez firmę okazał się zanieczyszczony tlenkiem etylenu- poinformowano w komunikacie.

Jak dodano, tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a ponadto nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

Produkty:

 • Stress Release, nr partii: 0110, data trwałości:07.2023 r.
 • Stop nałogom, nr partii: 0110, data trwałości: 11.2023 r.
 • Witamina B12, nr partii: 0110, data trwałości: 03.2024 r.
 • CholeoPro, nr partii: 0410, data trwałości: 01.2023 r.
 • Modulatory hemoglobiny, nr partii: 0410, data trwałości:08.2023

Spółka YANGO rozpoczęła proces wycofywania partii suplementów diety. Wszyscy odbiorcy tej firmy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania produktów z obrotu.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością

- Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, w badanych próbkach łyżki do serwowania- poinformowano w komunikacie. - Nie należy używać produktu wskazanego w komunikacie do kontaktu z żywnością- dodano.

 • Produkt – Łyżka do serwowania FLORINA ONYX
 • Numer partii: A19-210
 • Kod kreskowy: 5902719587535
 • Dystrybutor : Florentyna Sp. z o. o., Korzkwy 31, 63-300 Pleszew

Wycofanie suplementu diety OstroVit Appetite

Od 28 października 2021 następuje wycofanie określonych partii suplementu diety OstroVit Appetite control 60 kapsułek ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

 • Nazwa produktu: OstroVit Appetite control 60 kapsułek
 • Numer partii: 6APE001
 • Data minimalnej trwałości: 26.05.2023
 • Producent: FITNESS TRADING Robert Szulborski, ul. Sitarska 16, 18-300 Zambrów

Wycofanie suplementu diety Innovit Vitamin D

Wycofanie jednej partii suplementu diety Innovit Vitamin D ze względu na wykrycie tlenku etylenu.

 • Numer artykułu: 3003239
 • Kod kreskowy: 5000453122774
 • Numer serii: 258899
 • Data minimalnej trwałości: 02/2023
GIS poinformował o wycofaniu kolejnych produktów spożywczych.

Szkło w popularnych batonach. "Nie należy ich spożywać". GIS...

Suplementy diety Redox Hardcore

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę SFD S.A., ul. Głogowska 41, Opole, wycofaniu wskazanych poniżej partii suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu- poinformował w komunikacie GIS.

Jak wyjaśniono, tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

Firma SFD S.A. podjęła działania mające na celu wycofanie z obrotu wskazanych partii produktów, wytworzonych z użyciem zanieczyszczonego składnika. Ponadto firma poinformowała o wycofaniu produktu poprzez stronę internetową:

Chodzi o Redox Hardcore

Data minimalnej trwałości: 11.2022, Numer partii: 190220
Data minimalnej trwałości: 04.2023, Numer partii: 041221

Czekolada wegańska

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie dwóch partii czekolady Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g, ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu
Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g, ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – sproszkowany imbir.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji.

W związku z powyższym odbiorca kwestionowanych partii produktu w Polsce – podmiot Eko – Wital Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wycofania partii, które zostały wprowadzone do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu.

Szczegóły dotyczące wycofywanej partii:

 • Nazwa produktu: Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g
 • Nazwa produktu wg systemu Eko-Wital: Czekolada wegańska HE z kurkumą, imbirem i cytryną BIO 60 g., Kod EAN: 3800500804996
 • Numery partii: 21147, 21161
 • Data minimalnej trwałości: 27.05.2022, 10.06.2022
 • Producent: Bio Benjamin Ltd
 • Dystrybutor: Eko – Wital Sp. z.o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać partii produktu określonych w tym komunikacie.

Wycofanie chałwy z pistacjami

- "Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez niemiecką firmę Kervan GmbH Berlin wycofaniu określonej poniżej partii chałwy ze względu na stwierdzenie obecności bakterii Salmonella spp."- podano w komunikacie.

Jednocześnie zaznaczono, żeby nie spożywać partii produktu określonej w tym ostrzeżeniu, ponieważ grozi to zatruciem pokarmowym.

Szczegóły produktu:

 • Nazwa produktu: chałwa z pistacjami pn. TAHIN HELVA HALVA, FISTIKLI / PISTACHIO marki: KOSKA 1907, 200 g
 • Numer kodu kreskowego: 8 6907 10 009442
 • Numer partii: 212-300F/20
 • Najlepiej spożyć przed 26.10.2022
 • Dystrybutor: Kervan GmbH Flohrstr.26 Berlin 13507
 • Kraj pochodzenia: Turcja

Firma Kervan GmbH podjęła decyzję o konieczności wycofania wskazanej partii produktu, natomiast organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu.

GIS poinformował o wycofaniu kolejnych produktów spożywczych.

Szkło w popularnych batonach. "Nie należy ich spożywać". GIS...

Wycofanie partii suplementów diety

- "Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę UNIPRO sp. z o.o. Targowisko 553, 32-015 Kłaj, wycofaniu wskazanych poniżej partii suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu"- napisano w komunikacie.

Dodano także, że tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, nie można ustalić bezpiecznych poziomów spożycia tej substancji. Jednak nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie.

Szczegóły produktu:

 • Nazwa produktu: L-Carnitine HCA Plus (50 kaps.)
  Data minimalnej trwałości/ numer partii: 03 08.2022/1, 27.10.2022/1, 30.11.2022/1, 16.02.2023/1, 15.03.2023/1
 • Nazwa produktu: Machine Man Burner (120 kaps.)
  Data minimalnej trwałości/ numer partii: 06.10.2022/1, 01.12.2022/1, 18.02.2023
 • Nazwa produktu: Thermo Shape 2.0 (90 kaps.)
  Data minimalnej trwałości/ numer partii: 14.08.2022/1, 22.10.2022/1, 22.12.2022/1, 09.02.2023/1, 23.03.2023/2, 20.04.2023/2
 • Nazwa produktu: Thermo Shape 2.0 (180 kaps.)
  Data minimalnej trwałości/ numer partii: 02 09 2022/1, 26.11.2022/1, 23.03.2023/1, 20.04.2023/1, 26.05.2023/2
 • Nazwa produktu: Thermo Shape Pro (60 kaps.)
  Data minimalnej trwałości/ numer partii: 05.11.2022/1, 20.04.2023/1

Firma rozpoczęła proces wycofywania wyżej wskazanych partii suplementów diety. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują działania podejmowane przez producenta.

Wycofanie pasty z łososia 145 g, marki Abba

- "Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Orkla Foods Sweden wycofaniu niektórych partii pasty z łososia 145 g marki Abba, ze względu na zastosowanie do jej produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. "- podano w komunikacie.

Jak wskazano do Polski zostały dostarczone dwie kwestionowane partie produktu, z których jedna została zablokowana w całości, a druga została wprowadzona do obrotu zanim odbiorca w Polsce uzyskał informację o zanieczyszczeniu – partia ta jest wycofywana.

Szczegóły produktów:

 • Nazwa produktu: Pasta z łososia 145 g marki Abba
 • Numer partii: 0000030030
 • Data minimalnej trwałości: 24.08.2022
 • Producent: Orkla Foods Sweden Isbergs gata 9B Malmö
W październiku 2021 miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w normie. Na zachodzie możliwa suma opadów poniżej normy.

Nadchodzi bardzo ostra zima: 10.11.2021. Pogoda na dziś, cał...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szkło w popularnych batonach. "Nie należy ich spożywać". GIS wydał ostrzeżenie [19.01.2022] - Portal i.pl

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia