Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szydłowiec. Powstaje strefa przemysłowa. Jakie firmy będą miały tam siedziby?

mk
Burmistrz Artur Ludew mówi, że przy ulicy Pięknej powstanie hala, w której zatrudnienie może znaleźć nawet 100 osób.
Burmistrz Artur Ludew mówi, że przy ulicy Pięknej powstanie hala, w której zatrudnienie może znaleźć nawet 100 osób. Mateusz Kaluga
W Szydłowcu pomiędzy drogą krajową S7 i stacja kolejową Szydłowiec powstaje duża strefa przemysłowa. Docelowo ma zajmować około 66 hektarów i zapewnić mieszkańcom gminy, miasta oraz powiatu szydłowieckiego wiele miejsc pracy.

Jak do tej pory tereny, które mają być przeznaczone pod strefę przemysłową należą do gminy Szydłowiec, Skarbu Państwa, a także osób prywatnych. Jak przekonuje Artur Ludew, burmistrz Szydłowca, gmina stara się sukcesywnie zwiększać powierzchnię terenów inwestycyjnych, wykupując kolejne działki. Jak powiedział nam burmistrz, prowadzone przez trzy lata działania dotyczące zamian i wykupów gruntów przynoszą zamierzone efekty. Obszar strefy jest przeznaczony na działalność produkcyjną, przemysłową i usługową.

Powstaje, aby zmniejszyć bezrobocie

Głównym powodem, dla którego powstaje szydłowiecka strefa przemysłowa jest chęć zwalczenia bezrobocia w mieście, gminie oraz powiecie. - Myślę, że to wszystko przyczyni się do systematycznego spadku bezrobocia - mówił nam Artur Ludew, włodarz Szydłowca. Przedstawiciele gminy Szydłowiec robiąc w ostatnim czasie badania w zakresie pomocy społecznej ustalili, że wskaźnik bezrobocia jest na poziomie 13,94 procent. - Jest o wiele niższy niż w całym powiecie szydłowieckim - kontynuował burmistrz Ludew.

Od pewnego czasu wiadomo, że zakład Biella, mający swoją siedzibę w Szydłowcu przy ulicy Leśnej nie będzie funkcjonował. Do Powiatowego Urzędu Pracy władze spółki przekazały niedawno oficjalną informację, że zwolnionych będzie 179 osób. Według naszej wiedzy do lipca wszystkie te osoby stracą pracę. - W przypadku likwidacji tego zakładu powstanie takiej strefy na pewno jest rzeczą niezbędną, ale każda inwestycja na naszym terenie to czynnik dodatni - kontynuował Ludew.

Dlaczego warto zainwestować w strefę przemysłową?

Strefa przemysłowa ma wiele plusów oraz atutów. Przede wszystkim jest bardzo dobrze położona logistycznie, ponieważ leży na trasie Warszawa - Kraków. Nieopodal znajduje się spory węzeł kolejowy bo w Skarżysku-Kamiennej oraz stacja kolejowa w samym Szydłowcu, która jest oddalona o około trzy kilometry. Bezpośredni zjazd z trasy ekspresowej numer 7 prowadzi do wspomnianej, szydłowieckiej strefy przemysłowej. Jednak chyba największym plusem oraz zachętą dla przyszłych potencjalnych firm, które chciałyby zainwestować oraz prowadzić własną działalność gospodarczą na terenie Szydłowca są ulgi od podatków od nieruchomości bo takie oferuje gmina. - Ponadto są u nas osoby chętne do pracy, a to również ma znaczenie - kontynuował Artur Ludew.

Przetarg rozstrzygnięty

Pod koniec ubiegłego roku inwestor nabył działkę przy ulicy Pięknej. Ma powstać tam hala magazynowo-biurowa o powierzchni około 2600 metrów kwadratowych. - Ta inwestycja jest podzielona na dwa etapy. W pierwszym inwestor ma wybudować halę o powierzchni 600-800 metrów kwadratowych, a następnie w drugim etapie halę o około 2000 metrów kwadratowych. Myślę, że w tej mniejszej hali zatrudnienie znajdzie kilkadziesiąt osób, natomiast docelowo, gdy powstanie większa hala być może nawet 100 - mówił nam burmistrz Ludew.

Wiadomo, że inwestor, który chce prowadzić swoją działalność jest z branży rolniczej i chce montować części do maszyn rolniczych. Termin zakończenia budowy deklarowany przez inwestora to połowa 2019 roku.

Cały czas prowadzą rozmowy

Jak przekonuje Artur Ludew, gmina cały czas prowadzi rozmowy z potencjalnymi firmami, które chciałyby prowadzić działalność gospodarczą na terenie szydłowieckiej strefy przemysłowej. - Fakt, że doszedł do skutku jeden przetarg, następny jest ogłoszony, pójdą za tym wymierne efekty, bo liczę na to, że te tereny znajdą nabywcę - zakończył Artur Ludew. Obecnie gmina jest w przededniu pierwszego dużego postępowania przetargowego na grunty przy ulicy Leśnej. Teren pod inwestycję, na który przygotowywany jest ten przetarg to blisko 6 hektarów.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Szydłowiec. Powstaje strefa przemysłowa. Jakie firmy będą miały tam siedziby? - Echo Dnia Radomskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia