Szymon Mazurkiewicz dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego odchodzi ze stanowiska i firmy należącej do miasta Kielce. Nowe władze miasta wręczyły mu trzymiesięczne wypowiedzenie z pracy.

Szymon Mazurkiewicz należał do najbardziej zaufanych ludzi byłego Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Dyrektor i jego Kielecki Park Technologiczny stawiamy był przez poprzednie władze Kielc za wzór.

Ostatnio pojawiło się jednak wiele kontrowersji i oskarżeń.
CZYTAJ TAKŻE:

Prezydent Kielc Bogdan Wenta zapowiedział przyjrzenie się sprawie.

Wyjaśnienia miał złożyć dyrektor Mazurkiewicz, było to jednak trudne ponieważ miał zwolnienie lekarskie. W pracy pojawił się w poniedziałek, 4 lutego i tego dnia pełnomocnicy Danuta Papaj i Paweł Gągorowski zaprosili Mazurkiewicza na rozmowę.

Pełnomocnik Danuta Papaj: - Uznaliśmy, że dla dobra Kieleckiego Parku Technologicznego potrzebna jest zmiana. Zaproponowaliśmy dyrektorowi rozstanie za porozumieniem stron. Nie zgodził się - wręczyliśmy mu więc trzymiesięczne wypowiedzenie.

Wypowiedzenie osobiście wręczył Paweł Gągorowski, pełnomocnik prezydenta Kielce. – Pod adresem pana Mazurkiewicza nie zostały skierowanie żadne zarzuty, ale to nie znaczy, że nie mieliśmy uwag do jego pracy. Uznaliśmy, że dyrektor powinien odejść dla dobra firmy, jej wizerunku i przyszłości. Zaproponowaliśmy odejście za porozumieniem stron, ale dyrektor się nie zgodził. Rzeczywiście ta forma rozstania byłaby dla niego niekorzystna ze względów finansowych i formalnych. W trakcie rozmowy doszliśmy do porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem umowy o pracę będzie wypowiedzenie.

Dyrektor Mazurkiewicz został zwolniony ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, a jego obowiązki przejęła Justyna Lichosik, dotychczasowa wicedyrektor. – Na stanowisko dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego zostanie ogłoszony konkurs. Nie mamy nikogo na to stanowisko. Nie przyszliśmy zwalniać ludzi, aby wprowadzać swoich- dodaje Paweł Gągorowski.


POLECAMY RÓWNIEŻ:Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boomCo wiesz o prowadzeniu auta zimą? QuizZOBACZ: FLESZ. EMERYTURY DLA MATEK

Źródło:vivi24