Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tajemnicza substancja w Targach Kielce - strażacy w akcji [WIDEO]

red
Tajemnicza substancja w Targach Kielce - strażacy w akcji [WIDEO]
Tajemnicza substancja w Targach Kielce - strażacy w akcji [WIDEO]
[video:http://get.x-link.pl/858ad726-990e-0d75-5f89-581b04812620,eb236651-c2b0-1e79-cbc8-b145b032248b,embed.html width:640 height:360 align:center] Trzynastu strażaków brało udział w akcji w Targach Kielce, podczas unieszkodliwiania zagadkowej, nieoznakowanej substancji, która wypadła z samochodu, w efekcie wypadku drogowego. Jedną osobę poszkodowaną strażacy wyciągnęli z auta i udzielili pierwszej pomocy. Takim pokazem rozpoczęły się… targi Chem-Safety-Expo.

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego odbywają się w Kielcach po raz pierwszy, od poniedziałku, 18 do środy, 20 kwietnia. Towarzyszy im Światowy Kongres Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Działania rozgrywające się na terenie targowym były oczywiście symulowane i stanowiły pokaz ratowników z Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Kielcach. Jednak, jak twierdzi młodszy brygadier Sławomir Karwat, zastępca komendanta miejskiego kieleckiej jednostki, takie sytuacje z niezidentyfikowanymi, potencjalnie groźnymi substancjami, nie są czymś niezwykłym w codziennej służbie strażaków.

- Czasem ratownicy grupy chemiczno-ekologicznej mają do czynienia z substancjami, które nie mają na swych pojemnikach żadnych oznaczeń, przewożone są w sposób niewłaściwy i w wyniku kolizji czy innych zdarzeń drogowych ulegają na przykład rozsypaniu na jezdni. Odtworzyliśmy właśnie ten przypadek – relacjonował „na żywo” akcję w Targach Kielce młodszy brygadier Piotr Witoń, dowódca specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno – ekologicznego Kielce 1. – Najpierw uwolniono i zabezpieczono osobę poszkodowaną w wypadku. Potem do akcji wkroczyła grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Zawsze są to co najmniej dwie osoby.  

Ratownicy ubrani w specjalne kombinezony ochronne zbadali substancję, między innymi, urządzeniami do wykrywania promieniowania radioaktywnego oraz spektometrem do wykrywania trujących środków bojowych. Rozsypany proszek zebrano do dalszych analiz. Widzowie symulowanej akcji w Targach Kielce mogli zobaczyć w dużym skrócie, jak wyglądają podobne zdarzenia i jak postępują ratownicy, by zachować bezpieczeństwo. 

 

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia