MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądać Świętokrzyskie Centrum Biznesu!

Monika Nosowicz-Kaczorowska, [email protected]
Tak będzie wyglądał nowy, dwu i pół-kondygnacyjny budynek Świętokrzyskiego Centrum Biznesu.
Tak będzie wyglądał nowy, dwu i pół-kondygnacyjny budynek Świętokrzyskiego Centrum Biznesu.
W Starachowicach ruszyły prace przy budowie budynku, gdzie pod koniec roku powstanie Świętokrzyskie Centrum Biznesu. Inwestorem jest starachowicka Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego, instytucja, która od blisko 20 lat wspiera lokalnych przedsiębiorców.

Całość prac ma kosztować ponad 9 milionów złotych. Prawie 5 milionów dotacji udało się zdobyć na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego. Reszta zostanie sfinansowana z kredytu.

- Przeprowadzone symulacje pozwalają nam spokojnie spać. Możemy spłacać kredyt i sprawnie funkcjonować – mówi Ryszard Nosowicz, prezes Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego. – Przeprowadzkę do nowego budynku planujemy na grudzień tego roku. W przyszłym roku rozpoczynamy remont starego budynku. Po remoncie znajdą się tu głównie sale wykładowe. Na holu natomiast planujemy utworzenie ekspozycji osiągnięć starachowickich przedsiębiorców. Na dachu istniejącego dziś budynku planujemy utworzenie tarasu z widokiem na Góry Świętokrzyskie i zalew Pasternik. Łącznie w przyszłym roku w maju, kiedy zakończą się wszystkie prace będziemy mieć do dyspozycji 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Zagospodarujemy każdy jej fragment. W planach mamy między innymi utworzenie kawiarenki z biznesową winiarnią – zapowiada prezes Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego.

Nowocześnie i profesjonalnie

Prezes Ryszard Nosowicz podkreśla, że chce stworzyć przy ulicy Mickiewicza Świętokrzyskie Centrum Biznesu z prawdziwego zdarzenia. Dwu i pół piętrowy budynek ma pomie-ścić głównie sale wykładowe i aule.

- Będzie to inteligentny budynek z elektroniką na najwyż-szym poziomie. Profesjonalny sprzęt znajdzie się we wszystkich salach przystosowanych do prowadzenia szkoleń i spotkań panelowych – zaznacza Ryszard Nosowicz.

 Nowoczesny i funkcjonalny budynek ma służyć mieszkań-com nie tylko Starachowic ale przede wszystkim przedsiębior-com. Działalność będzie kontynuować Fundacja Agencja Roz-woju Regionalnego oraz prowadzony przez nią Fundusz Poręczeń Kredytowych „Fundstar”, specjalizujący się w poręczaniu pożyczek dla przedsiębiorców. Na piętrze mają zostać utworzone biura radców prawnych, doradców finansowych i personal-nych, filie banków. Ostatnie pół kondygnacji przeznaczono na pokoje dla wykładowców, gości i ekspertów prowadzących szkolenia.

Z pomocą przedsiębiorcom

Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego powstała w 1992 roku. W pierwszych latach działalności skupiła się na pozyskiwaniu pieniędzy unijnych w ramach programu Phare, głównie na łagodzenie skutków bezrobocia i wspierania lokalnych przedsiębiorców. W 1994 roku powstał Fundusz Poręczeń Kredytowych i Wspierania Finansowego „Fundstar”.

- W przyszłym roku będziemy obchodzić 20 rocznicę działalności Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego. Przez ten czas pomogliśmy wielu mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom w rozwoju własnego biznesu poprzez udzielenie poręczeń ułatwiających otrzymanie pożyczek i kredytów oferowanych przez banki i fundusze pożyczkowe. Dzięki naszej działalności powstało ponad 500 miejsc pracy na rynku lokalnym i regionalnym. Od ponad roku oferujemy przedsiębiorcom możliwość skorzystania z Funduszu Pożyczkowego Fundstar II, z którego udzielamy pożyczek na rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności gospodarczej. Świadczymy też usługi doradcze, szkoleniowe i informacyjne. Mamy duże doświadczenie w opracowywaniu wniosków i wdrażaniu projektów unijnych –  przekonuje Ryszard Nosowicz, prezes Fundacji Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia