Tak oceniliśmy piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Lechią Gdańsk. Słaba skuteczność zespołu z Gdyni. Wojciech Łobodziński: Karny był ewidentny

Paweł Stankiewicz
Arka Gdynia przegrała na wyjeździe w derbach Trójmiasta z Lechią Gdańsk 1:2 w meczu Fortuny 1. Ligi. Arka musiała chociaż zremisować to spotkanie, żeby zapewnić sobie awans do PKO Ekstraklasy. Ta sztuka drużynie z Gdyni się nie udała i dalej musi walczyć o swój cel. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Arki Gdynia za mecz z Lechią Gdańsk.

Oceny piłkarzy Arki Gdynia za mecz z Lechią Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 19.05.2024 r.

Po derbach najwięcej mówi się o kontrowersjach na boisku. Zwłaszcza tej z doliczonego czasu gry, kiedy sędzia Tomasz Kwiatkowski przez kilka minut sprawdzał na monitorze, czy Tomas Bobcek faulował Przemysława Stolca. Gdyby arbiter uznał, że tak, to Arka miałaby rzut karny i szansę na remis gwarantujący już awans do PKO Ekstraklasy. Kwiatkowski jednak zdecydowanym ruchem rąk pokazał, że faulu nie było i zakończył spotkanie wprawiając kibiców, piłkarzy i trenerów Lechii w euforię. Nerwy były za to po tronie gdyńskiej.

- To był ewidentny karny – powiedział zdecydowanie Wojciech Łobodziński, trener Arki. - Od sędziego dowiedzieliśmy się, że było kopnięcie, ale Przemek zrobił krok i dopiero upadł. Gdzieś jednak nogę musiał postawić. Na to wpływu nie mamy, ale to był ewidentny karny.

Paweł Lenarcik - 5

Przy golach dla Lechii nie miał nic do powiedzenia, choć przy drugim nawet nie wykonał interwencji. W końcówce meczu spisał się broniąc strzał Meny.

Marc Navarro - 5

Zaliczył asystę, bo po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola strzelił Sidibe. Starał się być aktywny i wrzucał piłki w pole karne Lechii.

Michał Marcjanik - 3

Ponosi największą odpowiedzialność za zwycięskiego gola dla Lechii. Mena bardzo łatwo ograł Marcjanika i posłał futbolówkę do siatki.

Martin Dobrotka - 4

Obaj środkowi obrońcy źle się zachowali przy pierwszym golu dla Lechii i Sezonienko pewnie skierował futbolówkę do siatki.

Przemysław Stolc - 4

To jest piłkarz prawonożny i widać, że na lewej stronie obrony nie czuje się komfortowo. Mógł strzelić gola na początku drugiej połowy, ale nie wykorzystał świetnej okazji. W samej końcówce doliczonego czasu gry przewrócił się w polu karnym Piłkarze Arki domagali się karnego, a sędzia kilka minut oglądał sytuację na monitorze i uznał, że karny się nie należy. Za to Stolc dostał kartkę za symulowanie, która wyklucza go z meczu z GKS Katowice. Arka chce się odwoływać.

Michał Borecki - 4

Arka nie pokazała nic specjalnego w środku pola.

Kacper Skóra - 4

Przy pierwszym golu dla Lechii z łatwością został ograny przez Menę. Później z kolei zapracował na czerwoną kartkę dla Chindrisa. Mecz przeciętny, stać go na więcej.

Sebastian Milewski - 5

Starał się grać ofensywnie. W drugiej połowie nie wykorzystał znakomitej sytuacji na strzelenie gola.

Alassane Sidibe - 6

Zdobył bramkę i próbował brać na siebie ciężar gry. Zszedł z kontuzją i trudno powiedzieć, czy będzie gotowy do gry na bardzo trudny mecz z GKS Katowice.