Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tereny inwestycyjne w Połańcu otrzymały wyróżnienie Ministra Gospodarki

/akr/
Tereny inwestycyjne w Połańcu otrzymały wyróżnienie Ministra GospodarkiBurmistrz Miasta i Gminy Połaniec prezentuje nagrodę zdobytą w konkursie Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości.
Tereny inwestycyjne w Połańcu otrzymały wyróżnienie Ministra GospodarkiBurmistrz Miasta i Gminy Połaniec prezentuje nagrodę zdobytą w konkursie Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości. UMiG Połaniec
W skali kraju, w konkursie Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości, przyznano tylko pięć tak prestiżowych wyróżnień za działania w rozwoju środowiska biznesowego.

Komisja Europejska zakończyła kolejną edycję konkursu Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości. Jego celem było wyłonienie i promowanie inicjatyw wspierających przedsiębiorstwa i przedsiębiorczość, prezentowanie najlepszych rozwiązań w tej dziedzinie, a także informowanie i motywowanie potencjalnych przedsiębiorców do rozpoczęcia działalności.

 

Konkurs adresowany był do władz lokalnych, regionalnych i krajowych, do miast, regionów, wspólnot, organizacji biznesowych, instytucji realizujących programy edukacyjne, jak również do jednostek samorządu terytorialnego, które wspólnie z przedsiębiorcami realizują projekty w formule partnerstwa publiczno – prywatnego. Konkurs ten wskazujący i wyróżniający najlepszych promotorów przedsiębiorstw i przedsiębiorczości w Europie, przedstawia jednocześnie najlepsze przykłady zasad i praktyk w tej dziedzinie, zwiększa świadomość społeczną na temat jej roli oraz zachęca i inspiruje potencjalnych przedsiębiorców. Do udziału w nim zgłoszono dotychczas ponad 2,5 tysiąca projektów, za sprawą których powstało w sumie ponad 10 tysięcy nowych przedsiębiorstw.

 

Kompleksowe tereny inwestycyjne stworzone na terenie Miasta i Gminy Połaniec zostały uznane za najlepsze w kraju otrzymując wyróżnienie Ministra Gospodarki. Sukces jest tym większy, że w skali kraju przyznano tylko pięć tak prestiżowych wyróżnień za działania w kierunku rozwoju środowiska biznesowego.

 

- To wielkie wyróżnienie Ministra Gospodarki dla Miasta i Gminy Połaniec ma szczególne znaczenie, pozwoli bowiem na skuteczne wypromowanie oferty inwestycyjnej stwarzając większą szansę na przyciągnięcie inwestycji. Kompleksowo uzbrojone tereny inwestycyjne w Połańcu mogą liczyć na rekomendację w kraju i za granicą. Pozwoli to na ukazanie Połańca, jako miasta rozwojowego, przychylnego inwestorom i stwarzającego im możliwie najbardziej komfortowe warunki do inwestowania – mówi Jacek Tarnowski burmistrz Miasta i Gminy Połaniec.

 

Na przełomie stycznia i lutego tego roku pierwsze 22 hektary terenów inwestycyjnych w Połańcu, znajdujące się na obszarze C, zostaną włączone do Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami mieszkań w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia