Termometr bezdotykowy - czy warto go kupić?

Materiał informacyjny RTV Euro AGD
Termometr to niezbędny element wyposażenia każdej domowej apteczki. Obecnie coraz więcej osób wybiera urządzenia wykonujące pomiar bezdotykowo. Czy takie termometry są wiarygodne? Czy warto kupić termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy to jeden z najchętniej kupowanych gadżetów medycznych ostatnich miesięcy. Sprawdza się bowiem wręcz doskonale do błyskawicznego mierzenia temperatury, co w czasie pandemii jest niezwykle przydatne. Taki termometr jest nie tylko bezpieczny, ale i w pełni higieniczny. Jak zresztą sama jego nazwa wskazuje, jest bezdotykowy. Bez problemu może stosować go więc wiele osób i to bez konieczności dezynfekowania urządzenia. Stare, rtęciowe termometry, a także te nieco nowsze, elektryczne, do dokonania miarodajnego pomiaru potrzebowały przynajmniej kilku minut. W przypadku sprzętu bezdotykowego cała czynność trwa dosłownie kilka sekund. Czy to jednak wystarczający argument, by kupić termometr bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy — jak działa?

Termometr bezdotykowy to urządzenie, które umożliwia szybkie i niezwykle sprawne pozyskanie pomiaru. Z tego też powodu szczególnie świetnie sprawdza się do mierzenia temperatury dzieciom oraz większym grupom osób. Poza tym sprawdza się także po prostu do tego, by na co dzień sprawdzić, czy z naszym zdrowiem wszystko dobrze.

Termometr bezdotykowy swym wyglądem, a nawet budową przypomina pistolet. Działa także podobnie. Ale spokojnie — nie zrobimy sobie nim krzywdy. Aby dokonać pomiaru, wystarczy skierować urządzenie na wybraną partię ciała (najlepiej na czoło), a następnie nacisnąć odpowiedni przycisk. Termometr taki wyposażony jest w mały, leczy czytelny ekran, na którym wyświetla się zarejestrowana temperatura.

Termometr bezdotykowy do swojego działania wykorzystuje podczerwień. Technologia ta sprawia, że do wykonania wiarygodnego pomiaru bliski kontakt fizyczny jest zbędny. Aby otrzymać miarodajny wynik, należy trzymać termometr około 10 centymetrów od skóry. W większości modeli temperatura zgodna z normą podświetlana jest na zielono. Przy zbyt wysokiej pojawia się natomiast kolor czerwony.

Gdzie kupić termometr bezdotykowy?

Termometry bezdotykowe

cieszą się coraz większą popularnością. Z tego też powodu są obecnie dostępne w wielu sklepach, a także w aptekach. Warto jednak kupować je jedynie w sprawdzonych miejscach. Pamiętajmy bowiem, że są to urządzenia elektroniczne, dlatego też jakość jest tu szczególnie istotna. Termometry bezdotykowe o świetnych parametrach znajdziemy na przykład w asortymencie sklepu euro.com.pl. Dostępny jest tam duży wybór urządzeń popularnych i cenionych producentów.

Z pewnością wiele osób zastanawia się, ile kosztuje termometr bezdotykowy. Zakup tego urządzenia wymaga znacznie większej inwestycji niż w przypadku zwykłego termometru. Miejmy jednak na uwadze szereg korzyści, jaki zapewnia nam wysoce zaawansowany sprzęt. Ceny termometrów bezdotykowych zaczynają się od około 50 zł i dochodzą nawet do ponad 200 zł. Koszt zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od ilości funkcji.

Termometr bezdotykowy — zalety i wady
Termometr bezdotykowy to bez wątpienia urządzenie, które warto mieć w domu. Jego użytkownicy zgodnie twierdzą, że w porównaniu ze zwykłymi termometrami, ten oferuje bardzo wygodną obsługę. Gadżet ten ma wiele zalet. Z pewnością w pierwszej kolejności zaliczymy do nich możliwość wykonania szybkiego pomiary. Drugim kluczowym atutem jest tu fakt, że jest to sprzęt bezdotykowy. Oznacza to więc, że nie musimy martwić się o przeniesienie zakażenia z jednej osoby na drugą. Dzięki temu też cała czynność jest bardzo bezpieczna, wygodna i nie wymaga absolutnie żadnego przygotowania. Warto wspomnieć też, że termometrem bezdotykowym możemy zmierzyć także temperaturę przedmiotów, wody, czy pomieszczeń. To także niewątpliwa zaleta tego urządzenia.

Czy termometr bezdotykowy to gadżet idealny? Skądże! Podobnie jak inne termometry ma także swoje wady. Są one jednak znacznie mniej liczne i istotne niż w przypadku mniej zaawansowanych technologicznie termometrów. Minusem tych bezdotykowych może być dla wielu osób cena. Inną ich słabą stroną jest zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia błędu w pomiarze. Może być to spowodowane na przykład brakiem stabilności temperatury w pomieszczeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając termometr bezdotykowy?

Na https://www.euro.com.pl/termometry.bhtml znajdziemy duży wybór termometrów bezdotykowych. Na który z modeli warto się jednak ostatecznie zdecydować? To zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujemy od tego urządzenia. Jeśli będziemy go traktować jedynie jako dodatkowy termometr, możemy postawić na tańsze urządzenie o średnim zaawansowaniu. Jeśli jednak zależy nam na dużej precyzji pomiaru oraz możliwości sprawdzania temperatury otoczenia, lepiej będzie zainwestować w sprzęt wysokiej klasy.

Kupując termometr bezdotykowy, zwróćmy szczególną uwagę na niektóre z parametrów. Bardzo duży wpływ na komfort użytkowania ma na przykład czujnik odległości od obiektu pomiaru, czy też możliwość badania w trybie ciągłym.

Dodaj ogłoszenie