Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tłumnie na Targach Pracy w Piekoszowie

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Przedstawiciele firm mówili poszukującym pracy o swoich oczekiwaniach, wobec przyszłych pracowników
Przedstawiciele firm mówili poszukującym pracy o swoich oczekiwaniach, wobec przyszłych pracowników
Wczorajsze Powiatowe Targi Pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Piekoszowie odwiedziły tłumy osób szukających zatrudnienia. Swoje ofert zaprezentowały firmy z regionu oraz Powiatowy, Miejski i Wojewódzki Urząd Pracy.

Akcja zorganizowana została przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, Urząd Gminy w Piekoszowie oraz Urząd Gminy w Strawczynie. Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Powiatu Kieleckiego Zenon Janusz oraz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzej Lato.

Między 10 a 14 można było zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez około 40 pracodawców oraz propozycjami pracy przygotowanymi przez Powiatowy, Wojewódzki oraz Miejski Urząd Pracy.

OFERTY I INFORMACJA

 

Wśród wystawców znalazły się też instytucje takie jak Państwowy Inspektorat Pracy, Powiatowy Ośrodek Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czy instytucje szkolące, jak Consultor i Lechaa czy Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa. Wśród firm szukających pracowników były między innymi ISKRA, BROit, MB Recycling oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hochel.

- Cieszy nas, że przyszło tak wiele osób. Szukamy pracowników na różne stanowiska, zebraliśmy już nawet kilka cv. Taka formuła targów jest bardzo wygodna dla przedsiębiorców z lokalnego rynku, z Piekoszowa i Strawczyna. Chcemy zatrudnić wykwalifikowane osoby, które właśnie stąd pochodzą, ponieważ bardziej identyfikują się z firmą, są do niej silniej przywiązani, a przy okazji nie tracą niepotrzebnie czasu na dojazdy – mówi Ewa Cisowska, która na targach reprezentowała Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hochel.

Zadowolenia nie kryli też organizatorzy, podkreślając duże zainteresowanie akcją wśród osób poszukujących zatrudnienia.

JAK SZUKAĆ PRACY?

Ciekawą inicjatywą w czasie targów były dwa panele dyskusyjne. W trakcie pierwszego z nich, „Teraz My – rynek pracy”, można było zasięgnąć informacji na temat działalności urzędów pracy. Prowadzony był przez dwóch doradców zawodowych oraz prawnika, który udzielał porad dotyczących między innymi prawa pracy.

- „Aktywność – praca – kariera” to bardziej praktyczne warsztaty niż panel dyskusyjny. Pod okiem doradców zawodowych i psychologa uczestnicy rozwiązywali testy predyspozycji zawodowych, które pomogą ustalić, jaki zawód będzie dla nich najodpowiedniejszy. Rozmowy dotyczyły też doskonalenia zawodowego, dokształcania się oraz metod aktywnego poszukiwania pracy – mówi Dorota Kulewska, doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

 

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia