Śnieżynki, Święty Mikołaj, świąteczna muzyka i mnóstwo promocji czekało w środę na klientów sklepu Zbyszko przy ulicy Starowapiennikowej 26 w Kielcach. W nowo otwartym markecie zjawiły się tłumy ludzi.

- Klienci długo czekali na otwarcie naszego sklepu, który od połowy października był nieczynny. Udało nam się na szczęście otworzyć go w terminie. Czuliśmy presję, ponieważ Zbyszko jest na osiedlu bardzo potrzebny, zaopatruje się u nas wielu mieszkańców - mówi Honorata Sęk, szef handlu Polskiej Sieci Sklepów „Społem”.

Sklep przeszedł gruntowny remont i zyskał całkowicie nowy wygląd. Powiększyła się także oferta, zwłaszcza w towarach świeżych, począwszy od mięsa wzbogaconego o mięso z gęsi, kaczki, a w segmencie mrożonym również o dziczyznę i takie nowości, jak stek z krokodyla czy też z kangura, szeroki wachlarz owoców i warzyw w tym całkiem egzotycznych, jak tamarynd, pitahaja, papaja.
Na klientów czekało mnóstwo promocji. Ogromne kolejki ustawiały się po mięso i wędliny, wiele osób gromadziło się przy regałach z warzywami i owocami. Otwarcie sklepu przebiegało w przyjemnej, świątecznej atmosferze. Przed wejściem do Zbyszka DJ serwował muzykę, dalej klientów witał Święty Mikołaj ze swoimi pomocnicami - Śnieżynkami i obdarowywał przychodzących słodkościami i innymi upominkami.

Wiele osób chwaliło zmieniony sklep sieci „Społem”. - Bardzo mi go brakowało, to miejsce na osiedlu, w którym najchętniej robię zakupy. Bardzo podobają mi się wprowadzone zmiany, sklep jest nowoczesny, produkty sensownie uporządkowane - mówiła Dorota Chrzanowska, jedna z klientek.