Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To już nie wizualizacja. Tak wygląda fragment Nowej Galerii Echo!

Jarosław PANEK, [email protected]
Tak wygląda wejście z nowego parkingu do wind. Fot D. Łukasik
Tak wygląda wejście z nowego parkingu do wind. Fot D. Łukasik
Jest jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów tego typu w Polsce. Ma siedem kondygnacji i szerokie drogi dojazdowe. Między poszczególnymi miejscami nie ma słupów, które tak często przeszkadzały mniej doświadczonym kierowcom. Tak wygląda nowy parking przy Galerii Echo. (zobacz zdjęcia)

Dziennikarze mogli obejrzeć nowy parking i przejechać się po siedmiu poziomach już wczoraj. Trzeba przyznać, że konstrukcja robi wrażenie. Drogi dojazdowe na każdym poziomie są bardzo szerokie i bezkolizyjne. Z jednej strony parkingu przewidziano wjazd pod górę, z drugiej zjazd. Na każdym po-ziomie jest wejście do wind, które za rok będą dowozić klientów do części handlowej. Dziś można nimi zjechać i wjechać na poziomy parkingu, a stamtąd przez kilkadziesiąt metrów przejść piechotą do części handlowej.

- To jeden z najnowocześniejszych i największych parkingów w Polsce, na który nasza spółka wydała 60 milionów złotych - mówi Wojciech Gepner PR menager spółki Echo Invest-ment, która tę inwestycję sfinansowała.

Parking jest przede wszystkim bardzo wygodny. W przeciwieństwie do starego miejsca parkowania pod Galerią Echo, na nowym siedmiokondygnacyjnym budynku nie ma gęsto rozstawionych słupów, które często rysowały karoserie aut nieostrożnych kierowców.

Teraz można już parkować bez żadnych problemów. W przyszłości, w momencie oddania do użytku części handlowej każde miejsce będzie wzorem warszawskiej Galerii Mokotów oznaczone zielonymi lub czerwonymi diodami. Gdy będą się świecić czerwone, to kierowca już z daleka zauważy, że miejsce jest zajęte i skieruje swój wzrok tylko na diody zielone, jakie oznaczają miejsca wolne.

Nam szczególnie spodobał się widok z siódmego piętra nowego parkingu. Warto chociaż raz zaparkować auto na naj-wyższym poziomie, żeby podziwiać stąd panoramę Kielc.

Z parkingu będzie też wykonane przejście do nowej hali sportowej, jaką na tyłach tego obiektu buduje Echo Investment dla Politechniki Świętokrzyskiej.

- Wkrótce ruszamy z pracami budowlanymi na części handlowej. Zaczniemy od skomplikowanych robót ziemnych, więc Kielczanie będą musieli trochę poczekać, zanim ponad funda-mentami zaczną wyrastać betonowe konstrukcje. Pierwszy zarys budynku w stanie surowym zobaczymy zapewne w połowie 2010 roku – zapowiada dyrektor Galerii Echo, Grzegorz Czekaj.

Obiekt będzie w całości dodany do użytku klientów na wio-snę 2011 roku i stanie się wtedy jedną z największych galerii handlowych w Polsce. Dla kierowców przewidziano wówczas łącznie około 2300. Będzie także 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz parking dla busów.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia