Zamknij

Echo Dnia

TOP świętokrzyskich emerytur. Rekordzista dostaje grubo ponad 20 tysięcy! Zobacz kto i gdzie dostaje najwyższe świadczenie z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Kielcach opracował TOP najwyższych emerytur w województwie świętokrzyskim. Szczegółowe dane pokazują, kto w

Zdjęcia Pixabay

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

TOP świętokrzyskich emerytur. Kto i gdzie i kto dostaje najwyższe świadczenie z ZUS?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Kielcach opracował TOP najwyższych emerytur w województwie świętokrzyskim. Szczegółowe dane pokazują, kto w jakim powiecie pobiera najwyższe świadczenie z ZUS i jak zmienia się wysokość emerytur. Rekordzista dostaje grubo ponad 20 tysięcy.

- Co zmieniło się w wysokości emerytur przez ostatni rok? Mamy mniej kobiet posiadających najwyższe emerytury oraz to, że tylko w czterech powiatach najwyższe nie przekraczają 10 tysięcy złotych. Dodatkowo zwiększyła się bardzo w stosunku do poprzedniego roku liczba emerytur z przedziału 7-9 tysięcy złotych - mówi Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego ZUS.

Co można powiedzieć o emerytach pobierających najwyższe emerytury w województwie świętokrzyski i powiatach? - To osoby mające staż pracy blisko 40-letni (10 osób nawet prawie 50-letni), osoby będące aktywne zawodowo od początku swojej pracy - bardzo często rozpoczynające pracę jako osoby po szkole, zaledwie 18-20-letnie, mające wszystkie lata pracy udokumentowane (również posiadające obliczony kapitał początkowy - czyli za pracę przed 1999 rokiem). To osoby pracujące często przez wiele lat, tylko w 2-3 zakładach pracy, czyli pracownicy przechodzący wszystkie szczeble kariery zawodowej, zaczynając od szeregowego pracownika, a kończąc na stanowiskach dyrektora czy prezesa. Wśród nich są też naukowcy, pracujący za granicą i posiadający własne firmy. Wiele z tych osób – po osiągnięciu wieku emerytalnego – nie pobierało od razu emerytury, lecz pracowało jeszcze zawodowo przez kilka lat na swoich stanowiskach. W tej grupie są tylko trzy kobiety, a rok temu było o jedną więcej - dodaje rzecznik.

Na kolejnych slajdach po trzy najwyższe emerytury w Kielcach i poszczególnych powiatach

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy