Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tropextrakt rozpoczął biznes w Kielcach (WIDEO)

marzena
Aleksander Piekarski, Leonardio Fausto Zipf, Ingo Kniepert i Antonio Carlos Figueiredo.
Aleksander Piekarski, Leonardio Fausto Zipf, Ingo Kniepert i Antonio Carlos Figueiredo. Aleksander Piekarski
W Kieleckim Parku Technologicznym rozpoczął działalność Tropextrakt, producent egzotycznych koncentratów spożywczych.

W Kieleckim Parku Technologicznym właśnie ruszyła firma Tropextrakt Polska, która specjalizuje się w handlu innowacyjnymi naturalnymi składnikami dla przemysłu spożywczego i rynku napojów. W środę, 30 września,  Brazylijczycy Leonardo Fausto Zipf i Antonio Carlos Figueiredo oraz Niemiec Ingo Kniepert pokazali nam firmę i opowiedzieli o swoich planach na współpracę z miastem i regionem świętokrzyskim.

Firma z niemieckimi korzeniami ulokowała się Kieleckim Parku Technologicznym, ponieważ, jak twierdzą jej dyrektorzy, są tu znakomite warunki do budowania biznesu. Liczą też na współpracę z lokalnymi producentami warzyw i owoców, bowiem jednym z podstawowych celów, jakie stawia przed sobą spółka, jest produkcja zdrowych i ekologicznych produktów dla przemysłu spożywczego.

- Mamy już opracowaną całą gamę koncentratów spożywczych o sprawdzonej jakości i smaku, ale we współpracy ze świętokrzyskimi i polskimi rolnikami mamy nadzieję na  stworzenie  zupełnie wyjątkowych receptur o niepowtarzalnych smakach i aromatach. Temu służyć będą prace w laboratorium, które powstanie w Kielcach - mówił  Antonio Carlos Figueiredo, dyrektor do spraw innowacji i technologii w Duas Rodas, firmy współpracujacej z Tropextrakt Polska.

 

 

- Na początek firma zatrudni w Kielcach trzy osoby, ale do pracy w laboratorium, które tu powstanie, a w przyszłości przy produkcji koncentrtów i ekstraktów, już w krótce zamierza zatrudnić więcej osób, specjalistów z dziedziny technologii przemysłu przetwórczego - wyjaśnia Aleksander Piekarski, przedstawiciel firmy.

Innowacyjność oznacza w przypadku tej firmy nie tylko nowoczesne technologie, ale i podejście do konsumenta, który w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej świadomy i wymagający. Stąd wśród koncetratów sprowadzanych między innymi z Brazylii, Peru, Meksyku czy Chile są już smaki, które zachwycą Polaków, jak cupuacu, catuaba, camu camu, brazylijski ginseng czy cheri-moya, nie tylko smakiem, ale i zdrowotnymi właściwościami, ale w tej branży trzeba być kreatywnym i wciąż doceniać nowe mieszanki.

-  Stąd nasz apetyt na produkty z polskich sadów i pól. Tym bardziej że środowisko jest tu czyste, co jest podstawowym warunkiem dla pozyskiwania produktów - mówi Ingo Kniepert, główny menedżer Tropextrakt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia