Trzy nowe hale i… przedszkole. Kielecki Park Technologiczny szybko się rozrasta

ATA
W piątek podpisano umowę ze spółką Karpla Konsulting, która na zlecenie Kieleckiego Parku Technologicznego przygotuje projekt modernizacji budynku po Wyższej Szkole Umiejętności. Powstanie w nim Inkubator IT.

Dokumentacja powinna być gotowy  we wrześniu.   W międzyczasie przygotowywana jest także  koncepcja funkcjonowania nowego inkubatora.

- W przetargu wzięły udział cztery firmy, najlepsza ofertę złożyła właśnie firma Karpla. Czasu na przygotowanie dokumentów jest mało, ale mamy nadzieję, że projekt, który zobaczymy będzie spełniał wyznaczone funkcje i jednocześnie będzie też chwalony za doskonałą architekturę – mówił dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

 

Przedstawiciele Karpla Konsulting pracowali już w województwie świętokrzyskim. Na zlecenie władz gminy Chęciny przygotowali projekt przedszkola. Jaką mają wizję Inkubatora IT? - Będzie to budynek wyższy o jedną kondygnację od obecnego gmachu i z pewnością będzie wyróżniał się nowoczesną architekturą – zapowiada Artur Wronka prezes zarządu Karpla Konsulting.

 

W nowej części Kieleckiego Parku Technologicznego znajdzie się miejsce na profesjonalne przygotowane laboratoria, biura  oraz przedszkole, do którego będą mogły uczęszczać dzieci lokatorów.

W Kieleckim Parku Technologicznym trwają także intensywne przygotowania do budowy trzech hal przemysłowych. -  Ogłosiliśmy już  przetarg na przygotowanie projektów architektonicznych nowych budynków. Powstaną  one przy ulicy Hubalczyków i Olszewskiego. Dwa  obiekty będą miały powierzchnię powyżej 3, 5 tysiąca metrów kwadratowych każdy, a jeden 2, 5 tysiąca. Każdy z nowych obiektów będzie wyposażony w zaplecze biurowe, a w jednym powstanie laboratorium badawczo - rozwojowe  – informuje dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego,  Szymon Mazurkiewicz.

Nowe budynki staną na terenie objętym działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pieniądze na realizację inwestycji mają pochodzić z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Obecnie w Kieleckim Parku Technologicznym działa ponad 80 firm.
 

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
wielcekielce
KPT to jest klasa. Brawo dla p. Mazurkiewicza i dbanie o takie "pierdoły" jak architektura!
M
M.B
Jeżeli mówimy o produkcji typu garażowej to zgoda ale nie obiecujmy nowych technoligii bo każda produkcja wymaga indywidualnych warunków technicznych, magazynowych, dostawy mediów, gospodarki odpadami, komunikacji wewnętrznej, spełnienia warunków BHP, Ppoż,  wymogów sanitarnych i wielu innych określonych przez prawo. Nowe technologie powstają w ośrodkach badawczych dużych firm, chyba, że mówimy o takich technologiach które możemy nabyć w produktach sprzedawanych w hipermarketach. Dobrze byłoby aby w tzw. "inkubatorach" coś się rodziło a nie topniała publiczna kasa. Może wreszcie potrzebny jest rachunek ekonomiczny ?
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie