MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy nowe hale i… przedszkole. Kielecki Park Technologiczny szybko się rozrasta

ATA
W piątek podpisano umowę ze spółką Karpla Konsulting, która na zlecenie Kieleckiego Parku Technologicznego przygotuje projekt modernizacji budynku po Wyższej Szkole Umiejętności. Powstanie w nim Inkubator IT.

Dokumentacja powinna być gotowy  we wrześniu.   W międzyczasie przygotowywana jest także  koncepcja funkcjonowania nowego inkubatora.

- W przetargu wzięły udział cztery firmy, najlepsza ofertę złożyła właśnie firma Karpla. Czasu na przygotowanie dokumentów jest mało, ale mamy nadzieję, że projekt, który zobaczymy będzie spełniał wyznaczone funkcje i jednocześnie będzie też chwalony za doskonałą architekturę – mówił dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz.

 

Przedstawiciele Karpla Konsulting pracowali już w województwie świętokrzyskim. Na zlecenie władz gminy Chęciny przygotowali projekt przedszkola. Jaką mają wizję Inkubatora IT? - Będzie to budynek wyższy o jedną kondygnację od obecnego gmachu i z pewnością będzie wyróżniał się nowoczesną architekturą – zapowiada Artur Wronka prezes zarządu Karpla Konsulting.

 

W nowej części Kieleckiego Parku Technologicznego znajdzie się miejsce na profesjonalne przygotowane laboratoria, biura  oraz przedszkole, do którego będą mogły uczęszczać dzieci lokatorów.

W Kieleckim Parku Technologicznym trwają także intensywne przygotowania do budowy trzech hal przemysłowych. -  Ogłosiliśmy już  przetarg na przygotowanie projektów architektonicznych nowych budynków. Powstaną  one przy ulicy Hubalczyków i Olszewskiego. Dwa  obiekty będą miały powierzchnię powyżej 3, 5 tysiąca metrów kwadratowych każdy, a jeden 2, 5 tysiąca. Każdy z nowych obiektów będzie wyposażony w zaplecze biurowe, a w jednym powstanie laboratorium badawczo - rozwojowe  – informuje dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego,  Szymon Mazurkiewicz.

Nowe budynki staną na terenie objętym działaniem Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pieniądze na realizację inwestycji mają pochodzić z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Obecnie w Kieleckim Parku Technologicznym działa ponad 80 firm.
 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia