MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy świętokrzyskie firmy wśród europejskich potentatów

Autor Zewnętrzny Kielce
Autor Zewnętrzny Kielce
Trzy świętokrzyskie firmy wśród europejskich potentatów
Trzy świętokrzyskie firmy wśród europejskich potentatów archiwum
Kolporter, Celsa Huta Ostrowiec i GDF Suez Energia Polska znalazły się na liście Europa 500. Jest tam też spółka największego świętokrzyskiego przedsiębiorcy Michała Sołowowa, ale mająca siedzibę w Oświęcimiu w województwie małopolskim. W opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” rankingu 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej są trzy świętokrzyskie przedsiębiorstwa: kielecki Kolporter, ostrowiecka Celsa i GDF Suez Energia Polska z Połańca.

162 polskie spółki znalazły się na tegorocznej edycji listy Europa 500. W zestawieniu znalazły się trzy największe przedsiębiorstwa regionu świętokrzyskiego. Najwyżej w rankingu, na 181 miejscu znalazł się kielecki Kolporter potentat na polskim rynku prasowym i jeden z największych dystrybutorów produktów szybkozbywalnych. Przedsiębiorstwo zbudowane przez Krzysztofa Klickiego awansowało na najnowszej liście o 26 pozycji.

Na dalszych pozycjach znaleźli się dwaj kolejni giganci świętokrzyskiej gospodarki. Na 447 miejscu, po spadku z 381, jest Celsa Huta Ostrowiec, jeden z największych zakładów przemysłowych w Polsce południowo-wschodniej. Na 450 miejscu, po awansie o 10 pozycji, uplasowała się spółka GDF Suez Energia Polska w Polska – piąty największy wytwórca energii w Polsce.

Na 138 miejscu listy znalazła się spółka chemiczna Synthos z Oświęcimia, której głównym akcjonariuszem jest kielczanin Michał Sołowow, uznany w tym roku Przedsiębiorcą 25-lecia w Polsce i Człowiekiem 25-lecia w województwie świętokrzyskim.

Przedsiębiorstwa na liście Europa 500 zostały uszeregowane według wysokości przychodów ze sprzedaży.

 

/esw/

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia