MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Twarogi z Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy

Elżbieta ŚWIĘCKA [email protected]
Twarogi z Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy od blisko 15 lat są wyrabiane tradycyjnymi metodami.
Twarogi z Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy od blisko 15 lat są wyrabiane tradycyjnymi metodami.
Tradycyjnie wytwarzane twarogi to jeden z produktów, który możemy wybierać spośród tych najlepszych w regionie świętokrzyskim. Do naszego konkursu zgłosiła go Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy.

W oddalonej od Kielc o około 20 kilometrów Pierzchnicy działa Gminna Mleczarnia, która od blisko 15 lat zajmuje się tradycyjną produkcją przetworów mlecznych.

SPECJALIŚCI OD TWAROGÓW

- Sztandarowym produktem Gminnej Mleczarni są twarogi. Zarówno tradycyjne twarogi półtłuste, uznane i cenione przez konsumentów jak i nowość na rynku „Twarogi z Pierzchnicy” produkowane z mleka odtłuszczonego wzbogacone kulturami probiotycznymi Bifidobacterium lactis. Z myślą o smakoszach i poszukiwaczach nowych smaków powstał twarożek z mieszanką aromatycznych ziół – mówi Piotr Dąbrowski, prezes Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy.

O wyjątkowości twarogów z Pierzchnicy decyduje surowiec pozyskiwany od lokalnych hodowców. Gleba w tym rejonie jest bogata w wapń, a więc i naturalnie pasza zawiera ten pierwiastek. Dodatkowo brak przemysłu sprawia, że środowisko naturalne pozostaje czyste i nieskażone. Wszystkie te aspekty powodują, że smak, zapach i konsystencja twarogów jest niepowtarzalna.

- Chcemy pokazać, że nawet niewielkie przedsiębiorstwo takie jak nasze, wnosi dla konsumenta nową jakość i jest ważnym elementem uzupełniającym rynkową różnorodność. Dajemy konsumentowi możliwość wyboru pomiędzy produkcją przemysłową, a tradycyjną niemalże domową z wszystkimi jej zaletami, ale również i wadami. Przede wszystkim małą dostępnością, która niejednokrotnie zmusza konsumenta do poszukiwania naszych wyrobów na rynku – wyjaśnia nasz rozmówca.

ZDROWIE WYRÓŻNIONE

Oferta Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy skierowana jest do klientów dbających o zdrowie oraz poszukujących tradycyjnego smaku. Wszystkie produkty charakteryzują się naturalnym smakiem i aromatem, ponieważ pozbawione są jakichkolwiek środków konserwujących oraz sztucznych barwników. Potwierdzeniem wysokiej jakości oraz tradycyjnej produkcji jest fakt, że Mleczarnia jest członkiem Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie.

Produkty Mleczarni wyróżniają się również unikatowym znakiem „naturalne świętokrzyskie”. To logo jest jednocześnie mottem firmy, która poprzez tradycyjną, naturalną produkcję chce zdobyć serca i podniebienia coraz to nowych klientów, szukających niepowtarzalnego, naturalnego, świętokrzyskiego smaku.

Twarogi produkowane przez Gminną Mleczarnię w Pierzchnicy zyskały nie tylko uznanie wśród konsumentów ale i ekspertów. W marcu twaróg półtłusty uzyskał certyfikat Jakość Tradycja, oraz certyfikat zgodności procesu produkcji natomiast we wrześniu statuetką Skrzydła 2011 wyróżniono twarogi probiotyczne. Sama zaś Mleczarnia jest laureatem ogólnopolskich i regionalnych wyróżnień między innymi Wielka Mała Firma oraz Lokomotywy Biznesu.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia