Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ukraińcy zachwyceni Świętokrzyskiem. Są widoki na turystyczny biznes (WIDEO)

Marzena Smoręda
Marzena Smoręda
Krzysztof Krogulec
Od wtorku, 24 września do czwartku, 26 września, przedstawiciele sześciu agencji turystycznych zza naszej wschodniej granicy zwiedzali najpiękniejsze i najciekawsze turystycznie zakątki regionu świętokrzyskiego. W środę, 25 września, w Best Western Grand Hotel w Kielcach prowadzono rozmowy biznesowe o współpracy polskich i ukraińskich biur podróży.

Wizyta ukraińskich operatorów turystycznych, która zorganizowana została przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki współfinansowana jest w ramach ministerialnego projektu pod nazwą „Świętokrzyskie, silna marka terytorialna – cykl działań analityczno-rozwojowych. Studium Przypadku dla kreowania i wzmacniania polskich marek regionalnych i lokalnych”.

W ramach projektu najpiękniejsze atrakcje ziemi świętokrzyskiej poznali przedstawiciele agencji turystycznych: Maxima Travel Company z Kijowa, Karpatia Galych Tour z Lwowa, Savana z Lwowa, Travel World z Kijowa, OpenWorld z Kijowa i Agencji Mrij z Charkowa.

Goście z Ukrainy odwiedzili Baseny Mineralne w Solcu-Zdroju z kompleksem basenów z najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową i szeroką gamą możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. W Busku-Zdroju zajrzeli do Parku Zdrojowego i Sanatorium Marconi.

Zwiedzili także Sandomierz, Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Krzemionki. Świętokrzyskie zachwyciło gości z Ukrainy. Zapowiadają szybki powrót w te strony.

- Ta wizyta zapowiada dobra współpracę województwa świętokrzyskiego z Ukrainą, dokładnie z obwodem winnickim. Spotkaliśmy się, aby wymienić doświadczenia. Zaprezentowaliśmy najpiękniejsze miejsca w regionie i zachęciliśmy do odwiedzania naszych atrakcji. Mam nadzieję ,ze ta wizyta da bardzo pozytywny efekt – mówił Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

- Z pierwszych rozmów wynika, że chcą odkrywać nasz region. Znają Warszawę, Kraków, Zakopane, ale nie ma w ich ofertach Świętokrzyskiego. Członkom Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego przekażemy te kontakty i myślę że będą mieli bardzo dobrych partnerów do współpracy – powiedziała Małgorzata Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor ROT WŚ .

Na pozytywne efekty wizyty wiodących biur turystycznych z Ukrainy bardzo liczą świętokrzyskie biura podróży, hotele, biznes turystyczny.

- Wizyta ukraińskich przedstawicieli biur podróży w regionie wyglądała na bardzo obiecującą. Także dla nas, w związku z reaktywacją w „Łysogórach” Biura Turystyki Przyjazdowej. Myślę, że nasi partnerzy z Ukrainy pokażą nam takie ścieżki i nawiążemy współpracę z ich biurami. Są zachwyceni naszą ziemią, poziomem usług, gościnnością. Mówią, że będą tutaj wracać – mówi Agata Marjańska, dyrektor Biura Turystyki Przyjazdowej w Łysogórach.

Jak ukraińscy goście zapamiętają Świętokrzyskie?
- To, co zobaczyłam, daje mi pewność, że moi turyści będą tutaj przyjeżdżać. Region oferuje wiele. Byłam zachwycona tym miejscem. Będę zbierać grupy turystów. Poziom usług,gościnność Polaków, szczerość bardzo mnie ujęła. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni – powiedziała Viktoriya Tkachenko z Agencji Turystycznej Mrij z Charkowa.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?Zmiany klimatyczne - czarne scenariusze

Z którą partią ci po drodze? Quiz


Tu mieszka się najlepiej - ranking jakości życia


Co wiesz o grillowaniu? Quiz


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ukraińcy zachwyceni Świętokrzyskiem. Są widoki na turystyczny biznes (WIDEO) - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia