Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

UNIMAX, Kielce - Lider Regionu 2010, Budownictwo - Usługi

Redakcja
UNIMAX, Kielce - Lider Regionu 2010, Budownictwo - Usługi
UNIMAX, Kielce - Lider Regionu 2010, Budownictwo - Usługi
W tym roku tylko na szeroko pojętym kieleckim rynku firma prowadzi prace budowlane za blisko 150 milionów złotych. Od lat ma udział w realizacji kluczowych i najbardziej prestiżowych inwestycji w województwie świętokrzyskim. Firma Unimax na trwałe wpisała się w panoramę największych firm budowlanych w regionie.

Region świętokrzyski od lat uważany jest za „zagłębie budowlane”. Istniejące tu firmy oraz wybitni w swych fachu inżynierowie zyskali ogromny prestiż zarówno w kraju, jak i za granicą. Rodzime przedsiębiorstwa kształtowały i nadal to robią nowe standardy rozwiązań architektonicznych i technologii na światowym poziomie.

Duże zasługi na tym polu położyła założona 18 lat temu firma Unimax. Jej szef, Grzegorz Mazur, z dumą uważa swoje przedsiębiorstwo za kontynuatora tej świetnej świętokrzyskiej tradycji na ogólnopolskim rynku budowlanym.

Firma rozpoczęła działalność od realizacji robót instalacyjnych, ale szybko ewoluowała w kierunku realizacji robót budowlano-instalacyjnych w ramach generalnego wykonawstwa zdobywając wiele olbrzymich kontraktów, z których każdy uwieńczony był spektakularnym sukcesem.

Mało kto wie, że Unimax swą działalność skupia bardziej na rynku warszawskim. Bo trudno w to uwierzyć patrząc na długą listę dużych inwestycji realizowanych na ziemi świętokrzyskiej.

Firma szczyci się zeszłoroczną inwestycją, zrealizowaną w systemie generalnego wykonawcy, polegającą na dostosowa-niu oddziału kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach na potrzeby kardiochirurgii, w wyniku której powstał najnowocześniejszy oddział szpitalny w Polsce. Inwestycja współfinansowana była ze środków unijnych. Zakres robót obejmował prze-budowę części istniejącego obiektu kardiologii oraz nadbudowę nowej części z przeznaczeniem na potrzeby kardiochirurgii. Dziś jest tu blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi i oddział łóżkowy. W ramach projektu wykonane zostały również roboty instalacyjne (sanitarne, gazy medyczne, elektryczne, teletechniczne) oraz wyposażenie w specjalistyczne urządzenia medyczne (jednostki zasilające i lampy operacyjne z systemem video oraz panele nadłóżkowe).

Logo Unimax można zobaczyć również przy placach budowy obiektów mieszkalno-usługowych. W zeszłym roku w Kielcach ruszyły budowy między innymi dawnego Ludwika przy ulicy Staszica, „Onyx Park” przy ulicy Bohaterów Warszawy czy budynku mieszkalnego „Na Skałce” przy ulicy Tektonicznej. Jednocześnie firma prowadzi działania developerskie startując w najbliższym czasie z budową prestiżowego apartamentowca „Promenada Solna”, który całkowicie zmieni wygląd centrum stolicy województwa.

To bez wątpienia najlepsza lokalizacja w Kielcach wśród zieleni, przy pięknym Parku Miejskim, w sąsiedztwie wspaniałej architektury Pałacu Biskupiego i Pałacyku Tomasza Zielińskiego. Jednocześnie bliskość ulicy Sienkiewicza zapewnia dostęp do wszelkich miejskich atrakcji. Na pięciu piętrach zaprojektowano funkcjonalne apartamenty, na parterze eleganckie lokale usługowe, w których ulokowane będą kawiarnie i luksusowe sklepy, a w kondygnacji podziemnej garaż. Budynek wyposażony będzie w windę dostępną z poziomu garażu oraz recepcję.

Na tym nie koniec inwestycji realizowanych przez Unimax. Trwa przecież budowa Międzynarodowego Centrum Kultur, czyli Filharmonii Świętokrzyskiej. To projekt o wartości blisko 68 milionów złotych. W okazałym budynku znajdą się dwie sceny: główna na ponad 500 osób i 300 muzyków, która będzie równocześnie pełniła funkcję nowoczesnego studia nagrań, oraz kameralna na 200 miejsc, a także przestronne dwupiętrowe foyer i dziedziniec koncertowy na około 150 miejsc.

Unimax prowadzi również zadanie mające na celu poprawę warunków nauczania pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku szkoły wraz z budową sali koncertowej z przeznaczeniem na Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach przy ulicy Wojewódzkiej 12”. Inwestycja polega na wykonaniu dwukondygnacyjnego pawilonu dydaktycznego, sali koncertowej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, dróg komunikacji wewnętrznej (pieszej i kołowej), miejsc parkingowych, placów manewrowych, robót instalacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych.

Poprzez udział w realizacjach obiektów szpitalnych, jak wspomniany już oddział kardiochirurgii, Unimax podnosi komfort ludzi chorych przebywajacych w szpitalach. W tym roku buduje i wyposaża szpitalny oddział rehabilitacji w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Prace polegają na budowie oddziału łóżkowego wraz z izbą przyjęć połączonego funkcjonalnie za pośrednictwem projektowanych łączników z pływalnią i „starym” szpitalem wraz z zapleczem. Odział łóżkowy przeznaczony będzie dla 60 pacjentów, a powstający przy nim oddział rehabilitacji przyjmie jednocześnie około 40 pacjentów. Unimax współuczestniczy także w rozbudowie Galerii Echo wykonując w ramach tego zadania zakres robót instalacyjnych.

Do końca września bieżącego roku potrwają jeszcze prace w ramach zadania, które firma wykonuje jako lider konsorcjum, pod nazwą „Rozbudowa infrastruktury Parku Etnograficznego w Tokarni i Dworku Laszczyków w Kielcach”. W tej chwili trwają prace w Parku Etnograficznym w Tokarni. To miejsce, w którym zachowano najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego Kielecczyzny, które prezentowanie są w otoczeniu zbliżonym do pierwotnego. Celem realizacji jest podniesienie komfortu zwiedzających, poprzez nowe miejsca parkingowe, modernizację infrastrukturę technicznej.

Misją Unimax jest poprawę wyglądu miasta i podniesienie jakości życia jego mieszkańców.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia