Urodziny Kieleckiego Inkubatora Technologicznego

marzena
Od otwarcia Inkubatora Technologicznego, który jest częścią Kieleckiego Parku Technologicznego minął już rok. W tym czasie do instytucji, która mieści się przy ulicy Olszewskiego 6, wprowadziło się ponad 70 firm. Dzięki nim pracę znalazło 300 osób.

 

Właściciele firm, które prowadzą działalność w Inkubatorze wywodzą się ze środowiska akademickiego związanego z największymi świętokrzyskimi uczelniami czyli Politechniką Świętokrzyską oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Znaczna część związana była już wcześniej z biznesem.

- Mamy jeden podstawowy cel: wspieramy każdą postawę przedsiębiorczą. Niezależnie, czy wywodzi się ona ze środowiska akademickiego, czy też z biznesu. Przyglądamy się jej, oceniamy potencjał rynkowy i jeżeli ten potencjał widzimy, naszą rolą jest wesprzeć biznes. Jesteśmy parasolem, który świadczy usługi w zakresie opieki około biznesowej – podkreśla Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, którego częścią jest Inkubator.

Lokatorzy Inkubatora Technologicznego korzystają nie tylko z preferencyjnych stawek.

- Mają zapewniony dostęp do różnego rodzaju usług. Zyskali też fachową pomoc w pozyskaniu pieniędzy unijnych, możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz objęcia ich firmy specjalistycznym audytem – dodaje dyrektor KPT.

Jak podkreśla można mówić już o pewnej modzie na funkcjonowanie w Inkubatorze.

- Cały czas chcemy się rozwijać,  dlatego w planach mamy stworzenie sieci Inkubatorów Technologicznych ukierunkowanych na wsparcie inteligentnych specjalizacji. Ten pomysł  wpisuje się w plany Unii Europejskiej na kolejne lata – zapowiada Szymon Mazurkiewicz.

Obecnie w Inkubatorze siedzibę ma 70 firm. Zatrudnione jest w nich ok. 300 osób. Oficjalne uroczystości urodzinowe zaplanowano na piątek 16 listopada na godzinę 19. Wówczas podpisana zostanie umowa z firmą Atlantic Fund Services, która już niebawem wprowadzi się na Olszewskiego 6. Podczas uroczystości zostanie także oddana do użytku serwerownia oraz Laboratorium Prototypowania 3 D.

 

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
pawel d
Wystawiasz całkowicie normalnie faktury, które mogą być wliczone w koszty przez odbiorcę usług. Różnica jest tylko taka, że na twojej fakturze nie będzie doliczony podatek vat. Jeśli działasz w aic, a nie masz kasy, nie zarabiasz jeszcze to wtedy nie ponosisz kosztów obsługi, ale oczywiście nie dożywotnio.
d
dominik
Czy w tym całym AIC można normalnie wystawiać faktury dla klientów? Piszesz o umorzeniu opłaty miesięcznej - o co dokładnie chodzi? Na jakiej zasadzie jest to możliwe?
p
pawel d.
Ja założyłem firmę właśnie w tym AIC. Przeliczyłem to wiele razy i po prostu AIC bardziej się opłaca. Tak naprawdę jedynym kosztem jest ewentualny koszt podatkowy + opłata miesięczna, która również może być umorzona. AIP karze płacić od samego początku. To nie jest rozwiązanie dla osoby, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę w biznesie.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia
Dodaj ogłoszenie