Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Marszałkowski w Kielcach przygotował drugą wersję nowej siedziby. Biurowiec ma być mniejszy niż planowano. Zobaczcie wizualizacje

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Urząd Marszałkowski w Kielcach nie rezygnuje z budowy nowej siedziby. Złożył kolejny wniosek do kieleckiego magistratu o wydanie pozwolenia na budowę biurowca o mniejszych rozmiarach niż wcześniej planowano. Na razie zaprezentowano wstępną koncepcję. Zobacz też na kolejnych zdjęciach.
Urząd Marszałkowski w Kielcach nie rezygnuje z budowy nowej siedziby. Złożył kolejny wniosek do kieleckiego magistratu o wydanie pozwolenia na budowę biurowca o mniejszych rozmiarach niż wcześniej planowano. Na razie zaprezentowano wstępną koncepcję. Zobacz też na kolejnych zdjęciach. Urząd Marszałkowski w Kielcach
Urząd Marszałkowski w Kielcach nie rezygnuje z budowy nowej siedziby. Złożył kolejny wniosek do kieleckiego magistratu o wydanie pozwolenia na budowę biurowca o mniejszych rozmiarach niż wcześniej planowano.

Urząd Marszałkowski w Kielcach planuje budowę nowej siedziby

Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego jest planowana obok obecnej, w miejscu pawilonu, w którym dawniej mieściła się Wojewódzka Biblioteka Publiczna przy ulicy Targowej i zostanie wyburzony. W pierwszej wersji zaplanowano postawienie 8 piętrowy wieżowca. Jednak na takie gabaryty nie zgodził się wojewódzki konserwator zabytków. Nie było też w tej sprawie porozumienia w Sejmiku. Informowaliśmy o tym na bieżąco Nowy biurowiec powstanie w centrum Kielc. Tak będzie wyglądać siedziba Urzędu Marszałkowskiego (WIZUALIZACJE)

W nowej wersji budynek będzie mniejszy, ma mieć 6 pięter. - Będzie to gmach kategorii średniej więc inne będą też wymagania przeciwpożarowe. Zamiast dwóch klatek ewakuacyjnych można było zaprojektować tylko jedną – informuje Mariusz Bodo, sekretarz Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach.

Na parterze zaprojektowano salę konferencyjna na 120 miejsc oraz sala posiedzeń sejmiku województwa, główny hol wejściowy ze strefą wypoczynku, szatnią i recepcją. Kolejne piętra będą typowo biurowe z pokojami dla urzędników. W podziemiu zaplanowano parking.

Między obecną siedzibą i nową powstanie łącznik.
Szacunkowy koszt inwestycji to około 50 milionów złotych.
Zobaczcie wizualizacje nowego obiektu

Dlaczego Urząd Marszałkowski w Kielcach potrzebuje nowej siedziby?

- Obecnie wynajmujemy pomieszczenia od prywatnych właścicieli w różnych punktach miasta, co jest kosztowne. Rocznie płacimy 4 miliony złotych czynszu. Inwestycja zwróci się więc w ciągu 12-13 lat. Departamenty są rozproszone, co utrudnia pracę i komunikację między pracownikami – wyjaśnia sekretarz. - Obecnie nie mamy sali na posiedzenia Sejmiku, które odbywają się gościnnie w różnych miejscach w Filharmonii Świętokrzyskiej albo Wojewódzkim Domu Kultury. W nowym budynku przewidziana jest sala obrad. Brakuje też miejsca na siedzibę archiwum, które teraz znajduje się w dwóch punktach, co utrudnia korzystanie z dokumentów - dodaje.

Na razie nie wiadomo, kiedy budowa miałaby się rozpocząć.

- Jeśli otrzymamy pozwolenie na budowę to potrzebna będzie jeszcze zgoda sejmiku na inwestycję i musimy znaleźć pieniądze, może się uda z kolejnej edycji Polskiego Ładu – dodaje.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia